Nadchodzą smartfony z pamięcią 512 GB

Kategorie: Huawei, nowości, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , , , ,

Na stronie TENAA, chińskiej organizacji zajmującej się certyfikacją telekomunikacyjnych urządzeń, pojawił się nowy smartfon Huawei. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że urządzenie ma być wyposażone w pamięć wielkości 512 GB. To więcej niż w wielu MacBookach.

Nowy smartfon Huawei nosi oznaczenie NEO-AL00 i będzie miał nie tylko pół terabajta na dane, ale także 6 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o pamięć flash, do tej pory rekordowe było 256 GB (nie szukając daleko: w iPhone X, iPhone 7 i 8, Huawei Mate 10 Pro Porsche Design czy Xiaomi Mi Mix 2). Teraz przełamana zostanie kolejna barierach w urządzeniach mobilnych. Co to za smartfon? Tego na razie nie wiadomo, prawdopodobnie jednak nie jest to nadchodzący Huawei P20, a jeśli już – może to być jedynie urządzenie z limitowanej edycji, czyli P20 Pro Porsche Design. Z drugiej strony, od dłuższego czasu mówi się również o tym, że chiński producent pracuje nad koncepcyjnym urządzeniem w ramach serii Mate i oznaczonym jako „X”; zaś kilka tygodni temu Huawei zarejestrowało już w Europie nazwę „MateX”.

Po co nam tak duża pamięć? Na przykład do przechowywania filmów nagranych w rozdzielczości 4K. Zwłaszcza, że pamięć wbudowana (szczególnie stosowany coraz powszechniej standard UFS – Universal Flash Storage) jest znacznie szybsza od jakiejkolwiek karty microSD. Standard UFS, który – warto to przypomnieć – po raz pierwszy użył Samsung w modelu Galaxy S6, jest nie tylko bardzo wydajny, ale pozwala także na rozbudowanie pamięci. Na przykład do 512 GB. Obecnie stosowany jest jeszcze standard UFS 2.1, ale pod koniec zeszłego roku zapowiedziany został standard UFS 3.0. Pamięć flash stanie się jeszcze szybsza – co skróci nie tylko czas otwierania filmów, zdjęć czy innych plików, ale także czas otwierania aplikacji – i będzie pobierać jeszcze mniej energii. (źródło: PhoneRadar).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*