BlackBerry Athena następcą KEYone

Kategorie: BlackBerry, nowości, Smartfony

Tagi: , , , ,

Portal SlashLeaks opublikował rendery najnowszego smartfonu BlackBerry – urządzenie o kodowej nazwie Athena ma być następcą dobrze przyjętego modelu KEYone i atrakcyjną propozycją dla fanów fizycznych klawiatur.

O samym smartfonie niewiele jednak wiadomo. Na renderach widać jednak, że Athena – zgodnie z najnowszymi trendami – będzie wyposażona w dwa aparaty umiejscowione z tyłu (bokeh?). Jednym z elementów obudowy jest „programowalny” convenience key, a skaner linii papilarnych, tak jak w KEYone, został umieszczony w klawiaturze, konkretnie – w przycisku spacji. Widać także audiojacka oraz złącze USB typu C. Oczywiście największą zaletą urządzenia jest fizyczna klawiatura QWERTY, która – jak zwykle w przypadku smartfonów BlackBerry – będzie pełniła również rolę laptopowego gładzika. Ekran będzie miał proporcje 3:2 i, prawdopodobnie, rozdzielczość 1620 x 1080 (taką, jak w KEYone). Mówi się także o 6-8 GB RAM i 64 GB ROM.

Tymczasem samo BlackBerry, po kilkuletniej zapaści, radzi sobie coraz lepiej. Kanadyjska firma największe przychody notuje ze sprzedaży oprogramowania oraz usług, co w Q4 2017 przyniosło rekordowe 212 mln dolarów (GAAP). Inne finansowe statystyki ostatniego kwartału zeszłego roku? Przychody operacyjne – 19 milionów USD (bez uwzględnienia standardów GAAP), strata na działalności operacyjnej – 17 milionów USD (GAAP). BlackBerry, rozwijając system QNX, związało się ponadto partnerstwem z Baidu i Nvidią, uruchomiono BB Jarvis, binarne narzędzie do analizy statycznej oprogramowania typu Software as a Service (SaaS). Rozpoczęto także współpracę BlackBerry Radar z Fleet Complete przy programie BigRoad Freight, który obsługuje ponad 500 000 kierowców, z kolei współpraca z firmą Pana-Pacific oznacza udostępnienie BlackBerry Radar dla ponad 2800 samochodowych dealerów w Ameryce Północnej. Co więcej, już po zamknięciu kwartału ogłoszono usługę BlackBerry Enterprise BRIDGE, zapewniającą bezpieczny sposób korzystania z natywnych aplikacji mobilnych firmy Microsoft w ramach BlackBerry Dynamics. Podpisano również wieloletnią umowę z Jaguar Land Rover na opracowanie i licencjonowanie technologii BlackBerry QNX i Certicom dla pojazdów kolejnej generacji. (źródło: SlashLeaks, CrackBerry)

Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*