Spotify: Nadchodzą zmiany w mobilnej aplikacji

Kategorie: nowości, Spotify

Tagi: , , , ,

W przyszłym tygodniu Spotify ogłosić ma nowości związane ze swoją mobilną aplikacją. Mówi się też o tym, że lider muzycznych usług streamingowych może zaprezentować swój pierwszy produkt sprzętowy – odtwarzacz samochodowy!

Jak informuje serwis The Verge, rozesłane zaproszenia na 24 kwietnia są jasne, choć dalekie od detali: szwedzka firma przedstawi zmiany, do których dojdzie w mobilnej aplikacji. Wydarzenie obejmie między innymi prezentację szefa działu R&D Gustava Söderströma. Szczegóły na razie nie są znane, warto jednak wspomnieć, że Spotify testowało niedawno wyszukiwanie głosowe, które pozwalało na szybszą obsługę aplikacji – na wybranych kontach systemu iOS. Mówi się ponadto o nadchodzących zmianach dotyczących bezpłatnej subskrypcji. Obsługa głosowa mobilnej aplikacji sama w sobie byłaby już świetną informacją dla subskrybentów, tymczasem wiele wskazuje na to, że na tym się nie skończy. Spotify prawdopodobnie pracuje bowiem nad kontrolerem muzyki lub po prostu odtwarzaczem samochodowym. Skąd te informacje? Jak się okazuje, pewna liczba użytkowników Reddita twierdzi, że otrzymała oferty na urządzenie z miesięcznym abonamentem w wysokości od 12,99 do 14,99 dolarów. Niektórzy utrzymują, że ich oferty informowały o wbudowanym w urządzenie module 4G. Kiedy jednak kliknęli w ofertę zostali przekierowani do strony błędu. Czy rzeczywiście Spotify pokaże swoje urządzenie? Przekonamy się już 24 kwietnia.

Tymczasem Szwedzi kupili niedawno firmę Loudr z siedzibą w San Francisco, której usługi – jak podkreślają w Spotify –ułatwią twórcom treści, agregatorom i cyfrowym serwisom muzycznym identyfikowanie, śledzenie i płacenie tantiem wydawcom muzycznym”. Serwis Engadget przypomina, że w przeszłości Spotify miało z tym problemy. Dość powiedzieć, że firma została pozwana na 1,6 mld dolarów przez Wixen Music Publishing, a w 2016 roku zawarła porozumienie z National Music Publishers Association (21 mln USD). W zeszłym roku problemem były natomiast trzy pozwy zbiorowe. Wszystkie sprawy, dodajmy, dotyczą honorariów autorskich (chodzi o tzw. tantiemy mechaniczne). Wygląda jednak na to, że tego typu problemy Spotify wkrótce będzie miało za sobą, tym bardziej, że w zeszłym roku przejęto Mediachain – firmę, która pozwala lepiej zarządzać danymi w bazie serwisu, a tym samym lepiej identyfikować właścicieli praw do utworów. (źródło: The Verge, Engadget)

Przydatny link: Spotify zadebiutowało na giełdzie

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*