Skróty wyścigów Formuły 1 na Twitterze

Kategorie: F1, nowości, Twitter

Tagi: , , , ,

Po Grand Prix Hiszpanii i dziewięciu innych wyścigach tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1, obserwujący oficjalne konto F1 na Twitterze będą mieli dostęp do programu F1 Live Show. Poprowadzi go Will Buxton wraz ze swoimi gośćmi – byłymi kierowcami F1. Jednym z nich będzie Nico Rosberg.

F1 Live Show pojawiać się będzie na Twitterze zaraz po ceremonii wręczenia nagród, a program poprowadzony zostanie na żywo, z padoku. Pojawią się rozmowy z kierowcami, inżynierami i szefami zespołów, którzy analizować będą kluczowe fragmenty wyścigów. Will Buxton (były reporter NBC Sports i felietonista Racer’a) znany jest już dobrze fanom F1 – prowadzi bowiem inny program, na oficjalnym kanale F1 na YouTube – Paddock Pass. Co ważne, F1 Live Show będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Twittera na całym świecie, zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w wersji na przeglądarki. Dodatkowo, po GP Hiszpanii w Barcelonie (wyścig zaplanowany jest na 13 maja), najważniejsze wydarzenia z toru Catalunya będą udostępniane w formie wideo. Co więcej, to samo dotyczyć będzie kolejnych wyścigów.

Oficjalne twitterowe konto F1 ma ponad 3,6 mln followersów, a 13 mln użytkowników pisze o Formule 1 na Twitterze korzystając z hashtagu #F1. Władze F1 liczą zatem, że tego typu program będzie atrakcyjny dla reklamodawców. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza tego typu umowa zawarta przez Twittera, wcześniej podobne podpisano m.in. z NFL, NBA czy MLB. (źródło: Formula One).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*