Wkrótce premiera nowego smartfonu HTC

Kategorie: HTC, nowości, Smartfony

Tagi: , , ,

Niemiecki oddział HTC jako pierwszy poinformował na Twitterze, że 23 maja zaprezentowany zostanie nowy smartfon tajwańskiej firmy. Wkrótce potwierdził to także oddział amerykański. Będzie to najprawdopodobniej model U12+ (lub po prostu U12), o którym mówi się już od dłuższego czasu. Co ciekawe, jeden z czytelników serwisu AnandTech zauważył, że na grafice promującej wydarzenie znalazły się też części zastosowane w… iPhone 6.

ICYMI: Coming Soon. A phone that is more than the sum of its specs – napisał na Twitterze amerykański oddział HTC (@HTCUSA) – Wkrótce. Telefon, który jest czymś więcej, niż tylko sumą specyfikacji (w tweecie niemieckiego oddziału HTC była wręcz mowa o „arcydziele”). No właśnie, specyfikacja. W przypadku spodziewanego modelu HTC U12+ mówi się o procesorze Qualcomma, Snapdragonie 845, 6 (8) GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej, 5,5- bądź 6-calowym wyświetlaczu czy dwóch aparatach z tyłu urządzenia: 16 i 12 MP oraz dwóch z przodu (8 i 8 MP). Serwis SlashLeaks pokazał zdjęcia nowego telefonu – szklana obudowa jest wyraźnie rozwinięciem Liquid designu stosowanego już w poprzednich smartfonach HTC. Skoro jednak sama specyfikacja to nie wszystko, zapewne HTC przygotowało na majową prezentację urządzenia jakąś niespodziankę.

Zdjęcia nowego flagowca HTC z serwisu SlashLeaks:

Jedną niespodziankę już zresztą mamy. Czytelnik serwisu AnandTech o nicku Caetronianus twierdzi, że grafika przygotowana przez HTC zawiera elementy iPhone’a 6. Szybko porównano grafikę ze zdjęciami części urządzenia Apple z serwisu iFixIt sprzed niemal czterech lat – widać, że wiele komponentów pasuje do siebie, między innymi płyta główna czy bateria. Czy HTC zrobiło to celowo, a grafika jest efektem pomysłu specjalistów od marketingu? A może nowy smartfon tajwańskiego producenta będzie miał coś wspólnego z iPhone’ami? Przekonamy się o tym już 23 maja.

Grafika HTC:

Części iPhone’a 6:

Porównanie:

(źródło: SlashLeaks, AnandTech, Droid Life, iFixIt)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*