Samsung pokaże „Zwycięzcę” podczas MWC?

Kategorie: Galaxy, nowości, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , ,

Prawdopodobnie już w lutym przyszłego roku, podczas Mobile World Congress w Barcelonie, Samsung pokaże światu swój elastyczny, składany smartfon. Urządzenie znane dotąd jako Galaxy X otrzymało kodową nazwę Winner (w miejsce nazwy Valley), po czym znów „wyciekło” – już jako FoldableBPON. Wygląda też na to, że jeszcze wcześniej koreański producent zaprezentuje jubileuszowego Galaxy S10.

Samsung stara się wprowadzać na rynek swoje flagowe urządzenia wcześniej niż konkurencja (tak było w przypadku Galaxy Note8 czy Galaxy S9). W związku z tym, że projekt składanego smartfonu najprawdopodobniej zostanie zrealizowany, to Galaxy S10 (kodowa nazwa: Beyond) zostanie zaprezentowany już w styczniu, podczas targów CES w Las Vegas. Plotki związane z SGS10, dodajmy, mówią o czytniku odcisków palców w ekranie i aparacie 3D.

A co mówi się o „Zwycięzcy”? Już sama zmiana nazwy kodowej oznacza, że urządzenie przeszło z długoterminowego projektu rozwojowego do linii, która trafi do produkcji. Samsung podobno przywiózł prototyp na tegoroczne Consumer Electronics Show w Las Vegas. Według źródła cytowanego m.in. przez serwis PhoneArena, urządzenie posiadało trzy ekrany OLED o przekątnej 3,5 cala każdy. Dwa składały się w jeden większy panel, natomiast trzeci wyświetlacz został umieszczony za zewnątrz – służy do pokazywania powiadomień oraz interakcji ze smartfonem, gdy ten jest „zamknięty”. To samo źródło twierdzi, że Samsung nie zamówił zbyt wielu komponentów do swojego składanego smartfonu, co oznacza, że urządzenie będzie na razie pokazem technicznych możliwości koreańskiego producenta oraz przetestuje rynek i sprawdzi, czy użytkownicy są już gotowi na tego typu rozwiązania. (źródło: PhoneArena, Android Community)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*