Your Phone połączy smartfon z komputerem

Kategorie: Android, Aplikacje, iOS, Microsoft, nowości

Tagi: , , ,

Podczas konferencji Microsoftu Build 2018 w Seattle, zapowiedziano między innymi wieloplatformową aplikację Your Phone, służącą do łączenia smartfonu z PC. Z kolei funkcja Timeline, która pojawiła się w kwietniowej aktualizacji Windowsa 10, z dostępna będzie – za pośrednictwem Microsoft Launchera – dla systemu Android.

Wprawdzie Windows Phone jest już „martwy”, ale nie przeszkadza to Microsoftowi w tworzeniu mobilnych aplikacji – tyle, że już na inne systemy. Taką aplikacją jest Your Phone – zarówno na iOS jak i na Androida. Dzięki niej na komputerze z Windows 10 będziemy mieć dostęp do wiadomości tekstowych, zdjęć czy powiadomień ze smartfonu; po prostu na pulpicie pojawi się okno z tą zawartością. Synchronizacja ma działać „płynnie” – w czasie rzeczywistym, co oznacza, że zaraz po zrobieniu zdjęcia pojawi się ono także w odpowiednim folderze komputera. Co więcej, będzie możliwe przenoszenie (przeciąganie i upuszczanie) plików pomiędzy PC i smartfonem. I nie trzeba będzie przy tym odblokowywać ekranu telefonu. Microsoft najwyraźniej idzie drogą przetartą już przez Apple i funkcję Handoff. Kolejnym dowodem na to jest Timeline (wbudowany w androidowy Microsoft Launcher), pozwalający na kontynuowanie pracy na różnych urządzeniach – smartfonach, tabletach i komputerach. Timeline jest już dostępny także na przeglądarce Edge na iOS, wkrótce trafić ma także na przeglądarkę Microsoftu na Androida.

Dodać warto, że aplikacja Your Phone będzie niebawem dostępna dla testerów z Windows Insider Program, którzy korzystać będą z dodawanych systematycznie funkcjonalności. Pełna wersja ma być dostępna dla wszystkich użytkowników najpóźniej jesienią. (źródło: SlashGear)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*