Huawei P20 Pro, P20 i statystyki sprzedaży

Kategorie: Huawei, rynek smartfonów, Smartfony

Tagi: , , ,

Huawei chwali się dobrą sprzedażą swoich najnowszych smartfonów – modeli P20 Pro oraz P20. Okazuje się, że w ciągu 30 dni od premiery, chiński producent sprzedał ponad 100 000 sztuk P20 Pro i P20 w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

Miesiąc po światowej premierze serii P20 w Paryżu, Huawei odnotował rekordową sprzedaż urządzeń w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej i nordyckich. Ponad 100 000 sztuk smartfonów trafiło na rynki europejskie – największa liczba urządzeń została dostarczona do Polski, Norwegii, Szwecji oraz Austrii. Co ciekawe, sprzedaż P20 Pro przebiła 17-krotnie wyniki ubiegłorocznego flagowca – P10 Plus.

Dodać warto, że według raportu IDC (International Data Corporation), udział Huawei w globalnym rynku smartfonów na koniec pierwszego kwartału tego roku wzrósł do 11,8 procent. Według analityków IDC, firma sprzedała 39,3 mln smartfonów, co oznacza niemal 14-procentowy wzrost rok do roku; dla porównania – w QI 2017 Huawei miało 10-procentowy udział w rynku sprzedając wówczas 35,5 mln urządzeń. (źródło: Huawei, IDC)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*