HTC Exodus i kryptowaluty

Kategorie: HTC, nowości, Smartfony

Tagi: , , , , , , ,

Niedawno HTC poinformowało o dacie premiery swojego tegorocznego flagowego smartfonu, a już pojawiły się informacje o kolejnym urządzeniu, które na rynek trafi jesienią – w październiku. To smartfon o nazwie Exodus, który będzie wykorzystywał technologię blockchain.

Nie ma jeszcze żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji tego urządzenia, wiadomo jednak, że Exodus będzie ciekawą propozycją dla tych, którzy operują kryptowalutami. Blockchain to bowiem zdecentralizowana platforma transakcyjna w rozproszonej infrastrukturze sieciowej, kodowana algorytmami kryptograficznymi. W blockchain każda transakcja otrzymuje nowy blok wysyłany do członków sieci (społeczności). Po zatwierdzeniu nowa transakcja zostaje dodana do „łańcucha” poprzednich. „System” ma być bezpieczniejszy od obecnego scentralizowanego prowadzenia rejestrów, a jako część natywnego blockchainu stworzonego przez HTC, Exodus będzie mógł obsługiwać transakcje kryptowalutowe pomiędzy właścicielami tego modelu. Jak donosi serwis Engadget, tajwańska firma zamierza „podwoić i potroić liczbę węzłów Ethereum i Bitcoin” poprzez swoje Exodusy i dostarczać zdecentralizowane aplikacje (DApp – Decentralized Application) do większej liczby konsumentów. Exodus będzie zawierał uniwersalny portfel obsługujący Bitcoin, Ethereum, Dfinity, Lightning Networks, a także inne protokoły kryptowalut. Smartfon ma zostać wyposażony także w inne – dotąd nie zdefiniowane – funkcje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo. Za HTC Exodus będzie można zapłacić – a jakże – w kryptowalucie.

HTC nie jest pierwszym producentem, który ogłasza tego typu urządzenie. Sirin Labs podało już szczegóły specyfikacji swojego smartfonu o nazwie Finney, który kosztować ma 999 dolarów (płacący kryptowalutą Sirin dostaną 10-procentową zniżkę). Ponadto w tym roku pojawiły się plotki, że Huawei rozważa stworzenie własnego urządzeniatakże opartego na systemie Sirin Labs. (źródło: Engadget, PhoneArena)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*