Netflix udostępnił strumieniowanie filmów i seriali w standardzie HDR dla kolejnych smartfonów. W sumie treści z Netfliksa w standardzie HDR oglądać można już na dziesięciu wspieranych urządzeniach z Androidem, a na jednym – w standardzie Dolby Vision.

Na mobilnym rynku HDR (High Dynamic Range) staje się coraz popularniejszym standardem. I nic dziwnego. Kolory w odtwarzanych treściach są znacznie żywsze, nasycone, a kontrast większy. Podobnym standardem jest Dolby Vision, który w jednym ze swoich smartfonów – G6 – zastosowało LG. W związku z tym, że filmy i seriale Netflixa coraz częściej oglądane są na urządzeniach mobilnych, producenci wyposażają je w ekrany, dzięki którym „kinowe doświadczenia” (m.in. właśnie za sprawą formatu HDR10) pojawiają się na smartfonach.

Ostatnio Netflix powiększył grupę urządzeń, na których możliwe jest oglądanie treści w HDR o kolejne trzy smartfony. Są to Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20 Pro oraz Sony Xperia XZ2. Wcześniej taką możliwość otrzymało kilka innych smartfonów – Samsung Galaxy Note8, Samsung Galaxy S9/S9+, LG V30, Razer Phone, Sony Xperia XZ Premium i Sony Xperia XZ1 oraz jeden tablet – Samsung Galaxy Tab S3. Jedynym urządzeniem z Androidem, który umożliwia odtwarzanie treści z Netfliksa w standardzie Dolby Vision pozostaje LG G6.

Warto przypomnieć, że aby odtwarzać filmy i seriale w standardzie HDR – trzeba mieć wykupiony najdroższy abonament, czyli Netflix Premium. (źródło: TechRadar)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*