Ekrany OLED dla wszystkich tegorocznych iPhone’ów?

Kategorie: Apple, iPhone, nowości

Tagi: , , ,

Wszystko wskazuje na to, że wszystkie tegoroczne modele iPhone’a zostaną wyposażone w ekrany typu OLED. Taką informację opublikował Economic Times z Korei Południowej.

Wcześniej mówiło się o tym, że liczba zamówionych przez Apple paneli OLED dla nowych iPhone’ów będzie wynosić od 110 do 130 milionów sztuk, z czego 70 do 80 mln będzie 5,9-calowymi wyświetlaczami dla obecnego modelu iPhone’a X oraz jego ulepszonej wersji – z tym samym rozmiarem ekranu. Pozostałych 40-50 milionów wyświetlaczy miało zostać wykorzystanych do produkcji dużego, 6,5-calowego modelu (iPhone Xs Plus?). Z kolei do bardziej przystępnych cenowo iPhone’ów 9 miało zostać wykorzystanych 60-70 milionów 6,1-calowych paneli LCD. Miały to być, dodajmy, wyświetlacze typu LTPS (Low Temperature Poly Silicon). Tymczasem z najnowszych informacji wynika, że firma z Cupertino zdecydowała się jednak wyposażyć wszystkie tegoroczne iPhone’y w ekrany OLED.

Jeśli te doniesienia potwierdzą się, będzie to dobra wiadomość dla tych użytkowników, którzy czekają właśnie na tańszy model (iPhone 9 – bez 3D Touch, ale z Face ID i tylko jednym aparatem). Ekran OLED charakteryzuje się głębokimi kolorami i nieskończonym kontrastem, a panel w zeszłorocznym iPhone X okazuje się – przynajmniej na razie – dość odporny na wypalanie pikseli.

Dodać warto, że jednym z głównym dostawców paneli LCD dla Apple jest Japan Display. Po informacjach Economic Times wartość akcji tej firmy spadła aż o 20 procent. (źródło: PhoneArena, grafika: Apple)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*