Jeden z przyszłorocznych Pixeli ze Snapdragonem 710?

Kategorie: Google, nowości, Pixel, Smartfony

Tagi: , , , , ,

W tym roku Google zaprezentuje swoje nowe smartfony – będą to Pixel 3 oraz Pixel 3 XL. Podobnie jak poprzednicy, to urządzenia klasy premium. Niewykluczone jednak, że w przyszłym roku do sprzedaży trafi także Pixel ze średniej półki cenowej.

Smartfony Google bardzo się zmieniły w ostatnich latach. Z urządzeń referencyjnych, stosunkowo tanich, przeznaczonych przede wszystkim dla programistów, przekształciły się w smartfony premium. Pixele mają topowe podzespoły, a przy okazji – odpowiednią cenę. Takimi właśnie smartfonami powinny być tegoroczne urządzenia Google. Wiele wskazuje jednak na to, że przyszłoroczna seria uzupełniona zostanie o urządzenie ze średniej półki cenowej. Roland Quandt z WinFuture na Twitterze (@rquandt) stwierdził, że Google może zastosować nowy chipset Qualcomma średniej klasy w smarfonie z serii Pixel. Chodzi o niedawno zaprezentowanego Snapdragona 710.

Snapdragon 710 to przedstawiciel nowej serii procesorów Qualcomma, wyprodukowany w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Układ oparty jest na ośmiu rdzeniach Kryo 360 (2 x 2,2 GHz, 6 x 1,7 GHz). Procesor graficzny to Adreno 616, a modem – X15 LTE (download: 800 Mbps/upload: 150 Mbps). Jest i szybkie Wi-Fi w najnowszym standardzie Mu-MIMO. Snapdragon 710 radzi sobie z rejestrowaniem wideo w jakości 4K (30 fps), obsługuje aparat do 32 MP, albo dwa po 20 MP i ekran o rozdzielczości Quad HD+. Procesor wspiera Quick Charge 4.0 i Bluetooth w wersji 5.0. Co ważne, nowy chipset Qualcomma znacznie lepiej radzi sobie z zadaniami związanymi ze sztuczną inteligencją niż poprzednik – Snapdragon 660 (a przy okazji jest też o 20 procent wydajniejszy). Pixel ze Snapdragonem 710 powinien trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2019 roku.

Wracając do tegorocznych Pixeli – prawdopodobna premiera odbędzie się pod koniec sierpnia, albo na początku września. Obie wersje otrzymają Snapdragona 845. Podobno produkcją nowych smartfonów Google zająć ma się firma Foxconn, która produkuje także iPhone’y. (źródło: Android Police)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*