Sony kończy z launcherem Xperia Home, ale…

Kategorie: Aplikacje, nowości, Sony, Xperia

Tagi: , , , ,

Kilka dni temu okazało się, ze Sony Mobile kończy prace nad swoją nakładką na system Android, czyli launcherem Xperia Home. Siłą rzeczy zapowiedziano także zamknięcie programu beta, w którym uczestniczyła społeczność użytkowników urządzeń japońskiego producenta. Sytuacja zrodziła pytania o przyszłość mobilnego biznesu Sony. Jak się jednak okazuje, Japończycy mają dla użytkowników Xperii dobre wiadomości.

Za zakończeniem prac związanych z rozwojem launchera Xperia Home miała stać decyzja biznesowa. Aplikacja wchodzi już w „fazę konserwacji”, a za kilka tygodni zamknięta zostanie społeczność Beta Xperia Home. Erika Primus (Xperia Home team) poinformowała społeczność w Google+, że nowe funkcje nie będą już dodawane, ale „faza utrzymania” aplikacji trwać będzie tak długo, jak to będzie konieczne. Ostatni udostępniony build launchera zawierał między innymi poprawki związane z nieaktualizującymi się widżetami, rozmyciem przesuwanej tapety czy wyszukiwaniem uniemożliwiającym pobranie zdjęcia.

Kilka dni później sytuacja, dość niespodziewanie, nabrała nowego wymiaru. Xperia Blog, powołując się na wspomnianą już Erikę Prymus, donosi, że Sony – zamykając program Xperia Home – pracuje nad nową aplikacją. Pytanie jednak, czy nie można było o tym poinformować użytkowników wcześniej?

Dlaczego Sony rozpoczęło prace nad nowym launcherem? Wszystko wskazuje na to, że chodzi o nowe gesty, które funkcjonują w Androidzie P. (źródło: Xperia Blog)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*