Apple Pay już w Polsce

Kategorie: Apple, Apple Pay

Tagi: , , , ,

Usługa płatności zbliżeniowych Apple Pay nareszcie dostępna w Polsce. Na twitterowym koncie MasterCard Polska pojawiła się informacja, że z Apple Pay korzystać mogą już klienci ośmiu banków. Wkrótce ta lista jeszcze się powiększy.

Wśród ośmiu banków znalazły się Alior Bank, Pekao SA, BZ WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, mBank, Raiffeisen Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Zgodnie z zapowiedzią MasterCard Polska, wkrótce dołączy do nich PKO BP. Na jakich urządzeniach można korzystać z Apple Pay? Płacić zbliżeniowo mogą użytkownicy iPhone‚a 6/6 Plus, iPhone‚a 6s/6s Plus, iPhone‚a SE, iPhone‚a 7/7 Plus, iPhone‚a 8/8 Plus i iPhone‚a X, a także zegarków Apple Watch. Usługa kompatybilna jest ponadto m.in. z iPadem Air 2, iPadem Pro oraz MacBookami z Touch Barem (płatności internetowe).

Przypomnieć warto, że Apple Pay to usługa umożliwiająca przeprowadzanie płatności zbliżeniowych, wykorzystująca – do identyfikacji – Touch ID bądź Face ID. Apple Pay umożliwia dokonywanie płatności nie tylko w sklepie, ale także w aplikacjach czy w internecie. Do realizacji usługi potrzebny jest iPhone, Apple Watch, iPad bądź Mac. Konfiguracja jest bardzo prosta – kartę bankową dodajemy przy pomocy aplikacji Wallet.

Apple ogłosiło usługę we wrześniu 2014 roku. W październiku zeszłego roku po raz pierwszy pojawiła się informacja, że Apple Pay trafi także do Polski. W maju oficjalnie potwierdził to Tim Cook. 19 czerwca usługa trafiła do naszego kraju. (źródło: MasterCard, Apple)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*