Nowe słuchawki Apple już w przyszłym roku

Kategorie: Apple, nowości, słuchawki

Tagi: , , , , ,

W 2019 roku Apple zamierza wprowadzić na rynek nową wersje słuchawek AirPods – wynika z raportu agencji Bloomberg. Słuchawki mają być wodoodporne i wyposażone w system redukcji szumów. W 2019 roku na rynku pojawić ma się także kolejna wersja głośnika HomePod i… jeszcze jedne słuchawki. Tym razem nauszne.

Nowe AirPods powinny być dużym krokiem naprzód w porównaniu z poprzednią generacją. Wodoodporność i aktywny system redukcji hałasu (przy okazji: akcje Cirrus Logic Inc., firmy zajmującej się technologią ANC, wzrosły o 10 procent po ogłoszeniu współpracy z Apple przy produkcji nowych AirPods) to jednak nie wszystko; firma z Cupertino pracuje bowiem także nad zwiększeniem zasięgu, w którym słuchawki mogą działać połączone z iPhone’m czy iPad’em. Co więcej, mówi się nawet o implementacji czujników biometrycznych, a konkretnie – pulsometru. Apple pracuje ponadto nad bezprzewodowym etui do ładowania AirPods, współpracującym z ładowarką AirPower. Wiadomo już, że nowe słuchawki będą droższe od poprzedniej generacji, co może przy okazji skłonić producenta do segmentacji linii produktów – tym bardziej, że „podstawowe” AirPods mają zostać odświeżone jeszcze w tym roku. Droższa wersja z ANC i pulsometrem stałaby się wówczas uzupełnieniem oferty sprzętowej (obok Apple Watch) związanej z monitorowaniem zdrowia.

W przyszłym roku Apple ma wprowadzić na rynek także słuchawki nauszne, które miałyby konkurować z produktami Bose czy Sennheisera, będąc przy okazji alternatywą dla linii Beats. Nowe słuchawki, zapewne także wyposażone w ANC, mają oferować „studyjną jakość dźwięku”. O tym produkcie firma Apple rozmawiała już z Tymphany, spółką zależną Primax Electronics Ltd., która produkuje konsumenckie i profesjonalne systemy audio. Dodać warto, że w 2019 roku do sprzedaży ma ponadto trafić następca głośnika HomePod. Urządzenie ma b produkowane przez Inventec bądź Foxconn, które zajęły się produkcją HomePoda pierwszej generacji. (źródło: Bloomberg, grafika: Apple)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*