Nowa aplikacja Philips Hue, czyli komputer, dźwięk i światło

Kategorie: Aplikacje, nowości, Philips Hue

Tagi: , , ,

Signify udostępniło aplikację – Philips Hue Sync, która umożliwia synchronizację oświetlenia z filmami, grami czy muzyką odtwarzanymi z komputera. Nowe oprogramowanie jest kompatybilne z aplikacją Philips Hue i działa na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10 lub macOS w wersji Sierra lub późniejszej.

Na początek wyjaśnienie – Signify to dawny Philips Lighting. Spółka po prostu zmieniła nazwę. Jak wynika z oficjalnej informacji, na podstawie obowiązującej umowy licencyjnej z Royal Philips, spółka Signify w dalszym ciągu będzie korzystała z marki Philips. Dodać warto, że firma planuje wprowadzenie nowej nazwy we wszystkich krajach, w których prowadzi swoją działalność z początkiem 2019 roku – także w Polsce.

Jak działa nowa aplikacja? W skrócie – Hue Sync dostosowuje dynamiczne i zsynchronizowane efekty świetlne do aktywności wykonywanych na komputerze. Panel sterowania aplikacji jest dość przejrzysty. Wystarczy wybrać tryb audio, wideo lub gaming. Można zsynchronizować oświetlenie z muzyką, filmem lub grą komputerową. Dostępne są spersonalizowane ustawienia, pozwalające dobrać odpowiednie efekty świetlne. Do wyboru są cztery tryby Subtle (delikatny), Moderate (umiarkowany), High (mocny) i Intense (intensywny). Z kolei w trybie audio można wybrać różne palety barw, pasujące do różnych gatunków muzycznych.

Z Philips Hue Sync korzystać można na komputerze stacjonarnym czy laptopie, ale także przed telewizorem. Jest to możliwe, gdy w telewizorze wyświetlane są treści z komputera za pośrednictwem AirPlay (w przypadku Apple TV), Google Chromecast, Miracast czy złącza HDMI. (źródło: Signify)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*