Galaxy Note9: rysik z modułem Bluetooth?

Kategorie: Galaxy Note, nowości, Samsung

Tagi: , , , , ,

Premiera najnowszego smartfonu Samsunga z serii Note coraz bliżej. W porównaniu z Note8 nie powinniśmy raczej oczekiwać rewolucyjnych zmian, poza… jednym elementem. Wiele wskazuje bowiem na to, że największy krok naprzód stanowić będzie rysik S Pen.

9 sierpnia w Nowym Jorku Samsung zaprezentuje Note9. Co kilka dni pojawiają się „przecieki” dotyczące specyfikacji tego urządzenia. Ostatnia informacja ma swoje źródło w Chinach – użytkownik Ice Universe (znany także z innych „przecieków” dotyczących urządzeń Samsunga) najpierw na Weibo, a potem także na Twitterze poinformował o nowych możliwościach rysika S Pen w Galaxy Note9. Z informacji tych wynika, że S Pen będzie – najprościej mówić – przenośnym kontrolerem wyposażonym w moduł Bluetooth. Przycisk, który dotąd uruchamiał menu z funkcjami rysika teraz może być także wykorzystywany do kontrolowania muzyki, bądź sterowania aparatem. Spekuluje się już nawet, że nowe funkcje rysika S Pen będą mogły zostać wykorzystane w grach. Nie wiadomo na razie, czy S Pen zostanie wyposażony we własny akumulator, co mogłoby w istotny sposób wpłynąć na jego rozmiary.

Poza wyraźnie większą baterią (mówi się o pojemności 4000 mAh) Note9 od poprzednika najbardziej odróżniać może zatem S Pen, a w zasadzie jego nowe funkcje. Gdyby tak się stało, siłą rzeczy spodziewać się można także nowego oprogramowania dla rysika. (źródło: SamMobile)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*