HTC zwalnia 1500 pracowników

Kategorie: HTC, informacje

Tagi: , , ,

Z powodu finansowych problemów HTC planuje zwolnić 1500 osób zatrudnionych na Tajwanie, co stanowi niemal jedną czwartą wszystkich pracowników firmy – donosi Reuters. Ma to pozwolić na „bardziej efektywne i elastyczne zarządzanie zasobami w przyszłości”.

HTC, które kiedyś świetnie radziło sobie na rynku palmtopów, a później także smartfonów (w 2010 r. HTC był liderem w Stanach Zjednoczonych), dominując w świecie Androida, dziś jednak – mimo że nadal produkuje ciekawe, innowacyjne urządzenia – ma duże problemy. Firma z Tajpej traci pozycje na rzecz Samsunga, Apple czy chińskich konkurentów, mając – według niektórych źródeł – zaledwie 0,5 proc. rynku. Efektem będą kolejne zwolnienia; tym razem aż 1500 osób zatrudnionych na Tajwanie. Warto zaznaczyć, że – według danych z czerwca – firma na całym świecie zatrudnia w sumie 6450 pracowników. A jeszcze pięć lat temu HTC zatrudniało 19 tys. osób…

Proces zwalniania pracowników ma zakończyć się we wrześniu. To, jak twierdzą w HTC, element szerszego planu. Przypomnę, że w zeszłym roku HTC sprzedało dział mobilny firmie Google Alphabet za 1,1 mld dolarów wraz z ok. 2000 pracownikami odpowiedzialnymi za produkcję smartfonów. Taki zastrzyk gotówki miał zapewnić firmie z Tajwanu większą elastyczność operacyjną i finansową. Teraz HTC chce łączyć oddziały odpowiedzialne za smartfony i VR, zapowiadając jednocześnie dalsze inwestycje w wirtualną rzeczywistość i koncentrując się na rozwoju tej technologii. (źródło: Reuters, TechCrunch)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*