LG inwestuje w robotykę

Kategorie: inwestycje, LG, nowości, robotyka

Tagi: , , , ,

Firma LG Electronics kupiła udziały w amerykańskiej spółce Bossa Nova Robotics. Wcześniej Koreańczycy nabyli udziały w kilku krajowych startupach. W sumie LG, w ciągu dwunastu miesięcy, zainwestowało w tę branżę ponad 90 milionów dolarów.

Czym zajmuje się Bossa Nova Robotics? To czołowy dostawca rozwiązań umożliwiających zbieranie, w czasie rzeczywistym, danych o produktach. Pozwala to efektywne zarządzać dużymi sklepami. Od 2017 roku Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny, testuje roboty Bossa Nova skanujące półki sklepowe. LG zainwestowało także w cztery koreańskie spółki: Acryl, SG ROBOTICS, Robotis oraz Robostar. Acryl Inc. To firma założona przez zespół naukowców z KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), która od siedmiu lat prowadzi prace nad przetwarzaniem kognitywnym. Stworzyła zintegrowaną platformę sztucznej inteligencji „Jonathan”, która dzięki analizie danych oraz algorytmom głębokiego uczenia się potrafi – na podstawie tekstu, mowy i obrazu – rozpoznawać ludzkie emocje i zamiary. Z kolei SG ROBOTICS to startup opracowujący egzoszkielety. Firma prowadzi m.in. prace nad komercjalizacją egzoszkieletu dla dzieci. Opracowane przez SG ROBOTICS rozwiązanie WalkON Suit zdobyło brązowy medal na igrzyskach Cybathlon 2016. Robotis natomiast specjalizuje się w systemach robotycznych oraz robotach edukacyjnych. Opracowuje inteligentne siłowniki do robotów wieloprzegubowych, produkuje też sprzęt, taki jak kontrolery i moduły czujników współpracujące z oprogramowaniem robotów. A spółka Robostar jest producentem robotów przemysłowych, oferując rozwiązania dla firm związanych z branżą telefonów komórkowych, wyświetlaczy, półprzewodników, a także branżą motoryzacyjną.

Nowe inwestycje wpisują się w strategię koreańskiej firmy, która stara się szybko komercjalizować roboty usługowe. LG rozpoczęło już w Korei próby eksploatacyjne robotów Airport Guide i Airport Cleaning, które podczas olimpiady w PyeongChang pomagały podróżnym korzystającym z największego koreańskiego portu lotniczego. Przypomnieć też warto, że już podczas styczniowych targów CES w Las Vegas firma zaprezentowała trzy nowe roboty koncepcyjne CLOi, które opracowano z myślą o komercyjnych zastosowaniach w hotelach czy supermarketach. (źródło: LG)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*