HTC Exodus, kryptowaluty i… CryptoKitties

Kategorie: HTC, kryptowaluty, nowości

Tagi: , , , , , , ,

HTC oficjalnie potwierdziło – smartfon opary na technologii blockchain o kodowej nazwie Exodus wejdzie na rynek. „Wczesny dostęp” do urządzenia będzie można uzyskać w trzecim kwartale tego roku. Firma z Tajwanu zawarła już ponadto partnerstwa z Bitmark (twórca projektu chronionej kryptograficznie własności cyfrowej) i Animoca (dystrybutor gry CryptoKitties), by przyspieszyć tworzenie i dystrybucję „unikatowych dóbr cyfrowych” poprzez blockchain.

Na początek wyjaśnienie: Exodus to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy operują kryptowalutami. A czym jest blockchain? To zdecentralizowana platforma transakcyjna w rozproszonej infrastrukturze sieciowej, kodowana algorytmami kryptograficznymi. W blockchain każda transakcja otrzymuje nowy blok wysyłany do użytkowników. Po zatwierdzeniu nowa transakcja zostaje dodana do „łańcucha” poprzednich. „System” ma być bezpieczniejszy od obecnego scentralizowanego prowadzenia rejestrów, a jako część natywnego blockchainu stworzonego przez HTC, Exodus będzie mógł obsługiwać transakcje kryptowalutowe pomiędzy właścicielami tego modelu. Mówi się o tym, że tajwańska firma zamierza wyraźnie zwiększyć liczbę węzłów Ethereum i Bitcoin właśnie poprzez Exodusy i dostarczać zdecentralizowane aplikacje (DApp – Decentralized Application) do większej liczby konsumentów. Potwierdza to sam producent, przedstawiając wizję rozszerzenia ekosystemu blockchain, kładąc nacisk na wspomniane DApp oraz bezpieczeństwo. I podkreślając przy okazji, że nowe urządzenie zawiera portfel offline (cold storage).

HTC zawarło partnerstwo z Animoca na wyłączność z CryptoKitties, popularną grą NFT wykorzystującą blockchain, aby rozpowszechniać ją na wybranych urządzeniach, od HTC U12+ zaczynając (CryptoKitties to gra przypominająca Pokemony, do przeprowadzania transakcji wykorzystywana jest kryptowaluta Ethereum). Co więcej, partnerstwo z CryptoKitties to początek rynku niezamiennych przedmiotów kolekcjonerskich oraz sklepu z kryptogrami. – Dostrzegamy potencjał cyfrowego deficytu i unikatowości. Wprowadzając do sprzedaży Exodus, HTC chce stworzyć rynek zasobów opartych na technologii blockchain. Zapraszamy wszystkich deweloperów do rozpowszechniania gier blockchain, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i tokenów NFT za naszym pośrednictwem. Uważamy, że paradygmat się zmienia, a wahadło znów przechyla się w stronę własności oraz wartości treści – powiedział Phil Chen, główny dyrektor tajwańskiej firmy ds. kryptografii. (źródło: HTC)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*