Samsung: elastyczny ekran OLED już po testach

Kategorie: nowości, Samsung, wiadomości

Tagi: , ,

Samsung Display ogłosił, że niedawno opracowany, elastyczny wyświetlacz dla smartfonów został oficjalnie zweryfikowany przez Underwriters Laboratories, firmę konsultingową i certyfikującą z Illinois, która zajmuje się bezpieczeństwem. UL testuje między innymi dla amerykańskiej agencji Occupational Safety and Health Administration (OSHA).

Nowy panel Samsunga został stworzony z utwardzonego tworzywa sztucznego, ale jego właściwości, m.in. te związane z przepuszczaniem światła, przypominają szklane wyświetlacze. Jest do tego bardzo lekki i wytrzymały. Niedawno przeszedł test oparty na wojskowych standardach wyznaczonych przez Departament Obrony USA. Panel zrzucano 26 razy z wysokości 1,2 metra, testowano go także w wysokich (71 stopni) i niskich (- 32 stopnie) temperaturach. Po testach wyświetlacz nadal działał – uszkodzeń na powierzchniach i krawędziach nie stwierdzono. Co więcej, koreański producent przeprowadził potem swój własny test; panel, który zrzucono tym razem z wysokości 1,8 metra, nadal nie miał żadnych uszkodzeń.

Kiedy nowy wyświetlacz trafi do masowej produkcji? Tego na razie nie wiadomo – być może znajdzie się w przyszłorocznych flagowcach koreańskiego producenta? Co istotne, wyświetlacz stworzony przez Samsung Display może być wykorzystywany nie tylko w smartfonach, ale także w samochodach, wojskowych urządzeniach, przenośnych konsolach do gier czy w tabletach do e-learningu. (źródło: Samsung, PhoneArena)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*