Apple opatentowało nowy sposób bezprzewodowego ładowania

Kategorie: Apple, iPhone, nowości, patenty, wiadomości

Tagi: , , , , ,

W czwartek opublikowane zostało zgłoszenie patentowe Apple do United States Patent and Trademark Office (USPTO) „Ładowanie indukcyjne między elektronicznymi urządzeniami”. Patent oparty jest na bezprzewodowej cewce ładującej mogącej transmitować prąd dwukierunkowo. W ten sposób iPad albo MacBook mógłby naładować akumulator iPhone’a.

Jak informuje serwis AppleInsider, zgłoszenie patentowe zostało złożone w dniu 19 marca i jest kontynuacją podobnej aplikacji patentowej – z czerwca 2015 roku. Na rynku nie ma dziś wprawdzie ani iPad’ów, ani MacBook’ów z takimi cewkami indukcyjnymi, jednak w teorii rozwiązanie byłby dobrą opcją dla tych, którzy pracują mobilnie – bez stałego dostępu do źródła zasilania. Co więcej, jeden z rysunków patentowych pokazuje MacBooka z wieloma punktami ładowania, które mogły być wykorzystane na przykład do jednoczesnego ładowania iPhone’a czy Apple Watcha (ładowanie dwóch lub trzech urządzeń jednocześnie wykluczałoby jednak możliwość korzystania w tym czasie z MacBooka). Dodajmy, że dzięki cewkom mogącym zarówno wysyłać prąd jak i odbierać, urządzenie korzystające z tego patentu może być albo ładowane, albo samemu ładować.

Serwis GSMArena podkreśla jednak, że Apple musi poradzić sobie z potencjalnym problemem przegrzewania się cewek indukcyjnych podczas przełączania. Kiedy ta technologia zostanie zaimplementowana do urządzeń firmy z Cupertino – trudno powiedzieć. Tymczasem użytkownicy iPhone’ów wciąż czekają na zapowiedzianą we wrześniu zeszłego roku ładowarkę indukcyjną AirPower… (źródło: GSMArena, AppleInsider)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*