Stało się. Apple warte bilion dolarów

Kategorie: Apple, giełda, wiadomości

Tagi: , , , ,

Apple, jako pierwsza firma na świecie, wycenione zostało na bilion dolarów. Po opublikowaniu kolejnych, świetnych wyników kwartalnych, w czwartek 2 sierpnia akcje firmy z Cupertino przekroczyły rekordowy pułap 207,05 USD. Nie trwało to długo – wystarczyło jednak, by wycena Apple osiągnęła bilion dolarów.

Tym razem analitycy pomylili się, jeszcze w marcu prognozując, że pierwszą firmą, która osiągnie wycenę o wartości biliona dolarów będzie Amazon (mimo, że Apple już wiosną było wartę więcej, to cena za akcje Amazonu rosła znacznie szybciej). Analitycy dobrze jednak przewidzieli termin rekordowej wyceny, prognozując, że stanie się to w sierpniu. Ostatecznie „wyścig” wygrało jednak Apple. Jednak również inne firmy technologiczne – oprócz Amazona Alphabet (Google) i Microsoft – mają wielkie szanse na to, by ich wartość wkrótce również osiągnęła pułap biliona dolarów.

Przypomnieć warto, że Apple założyli Steve Jobs i Steve Wozniak w kwietniu 1976 roku; od stycznia 1977 firma działała jako Apple Computer Inc., a dziś (od stycznia 2007) to już Apple Inc. 12 grudnia 1980 roku firma stała się spółką giełdową sprzedając 4,2 mln akcji po 22 USD. Firma z Cupertino nadal jest na giełdzie NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotations – giełda papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych, z filiami w Kanadzie, Chinach, Japonii i Dubaju), pod indeksem AAPL. (źródło: TechCrunch)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*