Nowe laboratoria LG do prac nad AI

Kategorie: AI, LG, wiadomości

Tagi: , , , ,

Nowe laboratoria badań nad sztuczną inteligencją otwiera w Ameryce Północnej LG Electronics. Kolejny ośrodek uruchomiono kilka dni temu w Toronto w Kanadzie – ma być on uzupełnieniem niedawno rozbudowanego laboratorium LG Silicon Valley AI Lab w Santa Clara w Kalifornii.

Infrastruktura LG do badań nad sztuczną inteligencją obejmuje już tym samym ośrodki w Ameryce Północnej, Korei Południowej, Indiach oraz Rosji. Co więcej, Koreańczycy nawiązali współpracę z Uniwersytetem w Toronto – największą uczelnią w Kanadzie, która znana jest między innymi z osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, zwłaszcza metody deep learning. Dzięki umowie (5-letnia współpraca z wielomilionowym budżetem), firma LG zamierza poszerzać ekosystem sztucznej inteligencji. W nowym laboratorium zostanie wykorzystane doświadczenie naukowców z Uniwersytetu w Toronto, którzy będą współpracować z zespołami badawczo-rozwojowymi LG z USA i Kanady. LG panuje ponadto nawiązać współpracę z północnoamerykańskimi startupami. I inwestować w nie.

W jakim kierunku LG zamierza rozwijać sztuczną inteligencję? Jak tłumaczą Koreańczycy, pierwszym kierunkiem ma być zdolność do ewoluowania, dzięki której im częściej użytkownik korzysta z produktów, tym lepiej ich funkcje dostosowują się do specyficznych potrzeb. Drugim jest możliwość integrowania sztucznej inteligencji z różnymi urządzeniami i systemami (od sprzętu AGD i telewizorów zaczynając, na samochodach podłączonych do internetu czy smartfonach kończąc). Trzecim zaś – otwartość ekosystemu. (źródło: LG)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*