AirPower we wrześniu razem z nowymi iPhone’ami?

Kategorie: akcesoria, Apple, nowości, wiadomości

Tagi: , , , ,

We wrześniu 2017 roku Apple, podczas prezentacji nowych iPhone’ów, pokazało także ładowarkę AirPower. Wprawdzie ładowanie indukcyjne nie było niczym nowym, ale w przypadku AirPower dotyczyło trzech różnych urządzeń – jednocześnie. Minął już jednak niemal rok, a ładowarka wciąż nie trafiła do sprzedaży.

Zgodnie z założeniami, AirPower ma jednocześnie ładować iPhone’a, Apple Watcha oraz AirPods; w przypadku słuchawek miałoby to być nowe etui, przystosowane do ładowania indukcyjnego. Apple zapowiedziało, że AirPower trafi do sprzedaży w 2018 roku. Jeszcze niedawno mówiło się o czerwcu, teraz jednak prawdopodobny wydaje się wrzesień, tym bardziej, że w tym samym czasie zaprezentowane zostaną nowe iPhone’y – wszystkie modele (podobnie jak zeszłoroczne) mają wspierać bezprzewodowe ładowanie.

Urządzenie jest już podobno testowane od dłuższego czasu. Cena? AirPower ma kosztować 150 dolarów. Sporo, ale ładowarkę wyposażono aż w 22 pojedyncze, bezprzewodowe cewki ładujące, dla tego urządzenia powstał nowy chip. Co więcej – trzeba było stworzyć odpowiednie, kompatybilne z iOS, oprogramowanie, podobnie jak samą technologię ładowania, która jest zgodna ze standardem Qi. (źródło: BGR)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*