HTC U12 life zostanie wyprodukowany przez zewnętrzną firmę?

Kategorie: HTC, HTC U, Smartfony, wiadomości

Tagi: , , , , ,

Jesienią na rynek trafi najprawdopodobniej kolejny smartfon z logo HTC – ma być to model U12 life, urządzenie ze średniej półki. Co ciekawe, coraz częściej mówi się o tym, że tego smartfona nie wyprodukuje HTC, ale inny wykonawca.

Zaczęło się od tweeta jednego z programistów pracujących dla HTC (znanego już z wcześniejszych „przecieków” związanych z tą marką), który na Twitterze pisze pod nickiem LlabTooFeR. Stwierdził, że nowy smartfon trafi na rynek z Androidem 8.1, i że produkcja urządzenia została zlecona innej firmie.

Wyjaśnić warto, że Original Design Manufacturer (ODM) to określenie działającego na zasadach outsourcingu przedsiębiorstwa, które wytwarza produkty z logo innych firm. Nie jest to jednak nic dziwnego w świecie technologii. Apple projektuje swoje urządzenia (iPhone czy MacBook), natomiast ich produkcją zajmują się zewnętrzne firmy, takie jak na przykład tajwański Foxconn. To znacznie tańsze rozwiązanie. Podobną drogą poszło BlackBerry – prawa do marki ma teraz między innymi chiński koncern TCL, który zajmuje się produkcją „Jeżynek”, ale oprogramowanie wciąż dostarczają Kanadyjczycy.

W HTC, zmagającym się z finansowymi problemami, najwyraźniej uznano, że korzystanie z ODM – przynajmniej w przypadku tańszych urządzeń – ekonomicznie jest opłacalne. A jaki będzie U12 life? Jak na średnią półkę urządzenie może mieć atrakcyjną specyfikację. Przecieki mówią bowiem o 6-calowym wyświetlaczu FullHD+ (2160 x 1080), procesorze Qualcomm Snapdragon 636 (GPU: Adreno 509), pamięci RAM – 4 GB i wbudowanej – 64 GB, podwójnym aparacie głównym (16 MP i 5 MP), aparacie przednim 13 MP, akumulatorze o pojemności 3600 mAh, skanerze linii papilarnych oraz module Bluetooth 5.0 i NFC. Brzmi dobrze? (źródło: Android Community)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*