Logitech zaprezentował nową mysz z serii MX. Wertykalną…

Kategorie: akcesoria, Logitech, nowości

Tagi: , , , ,

Logitech pokazał nową, bezprzewodową mysz i to jaką – pionową! Model MX Vertical to bowiem urządzenie nachylone względem podłoża pod kątem 57 stopni, co – według producenta – czyni jego konstrukcję bardziej naturalną i ergonomiczną.

Logitech to czołowy producent sprzętu peryferyjnego do komputerów – między innymi klawiatur, głośników czy myszy. Wśród użytkowników niesłabnącą popularnością cieszą się szczególnie myszy, na przykład seria premium – MX. I właśnie MX Vertical to jej najnowszy przedstawiciel. Wertykalna – pionowa, konstrukcja ma być przyjazna dla dłoni i nadgarstka użytkownika i mniej obciążać mięśnie i ścięgna. Według producenta, taki kształt (wpasowujący się w naturalną pozycję chwytu dłoni) może zmniejszyć obciążenie mięśni nawet o 10 procent – w porównaniu do tradycyjnej myszy.

Ergonomiczne kształty to jedno, a specyfikacja techniczna – drugie. MX Vertical wyposażono w sensor optyczny, który pracuje w rozdzielczości do 4000 DPI, a cztery z sześciu (pięć i kółko przewijania) przycisków są w pełni konfigurowalne. Wielkim atutem myszy jest jej akumulator, który na jednym ładowaniu powinien pracować do czterech miesięcy. Jest też funkcja szybkiego ładowania – minuta ma zapewnić aż trzy godziny dodatkowej pracy.

Mysz w sprzedaży pojawi się we wrześniu. Cena: 479 złotych.

Specyfikacja myszy Logitech MX Vertical. Wymiary: 78,5 x 79 x 120 mm. Waga: 135 gramów. Czujnik optyczny: wartość nominalna – 1000 DPI i 1600 DPI, minimalna i maksymalna wartość: od 400 do 4000 DPI (przełączanie czułości ze skokiem 50 DPI). Sześć przycisków, z których cztery są konfigurowalne. Akumulator: litowo-polimerowy o pojemności 240mAh. Łączność przewodowa: USB-C, bezprzewodowa: Bluetooth LE i Logitech Unifiyng, maksymalna odległość robocza: 10 metrów. Urządzenie współpracuje z Windowsem 7 i nowszymi, a także z macOS X od wersji 10.13.6. (źródło: Logitech)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*