Fitbit Charge 3. Premiera trzeciej generacji inteligentnej opaski

Kategorie: Fitbit, nowości

Tagi: , , , ,

Fitbit zaprezentował trzecią generację swojej inteligentnej opaski Charge – z nowym designem, wodoodporną obudową, dotykowym ekranem i baterią, która ma pracować przez tydzień. Nie zabrakło nowych, bardziej zaawansowanych czujników i algorytmów Fitbit, nowych funkcji oraz kilkunastu trybów ćwiczeń. Brakuje tylko GPS.

Charge to najpopularniejsza linia produktów firmy; do tej pory sprzedano już 35 milionów tych urządzeń. Najnowszy przedstawiciel serii – Charge 3, został wykonany z lekkich, ale trwałych materiałów. Obudowa to lotnicze aluminium, a dotykowy ekran OLED (40 proc. większy, jaśniejszy niż w przypadku Charge 2, z wyższą rozdzielczością – wyświetla treści w odcieniach szarości, z nowymi animacjami ) chroniony jest przez Corning Gorilla Glass 3. Co ciekawe, urządzenie – jako pierwsze – wyposażono w indukcyjny przycisk; nową technologię Fitbit zgłosił do opatentowania. Konstrukcja jest wodoodporna (do 50 metrów), a większą przestrzeń wykorzystano do dodania większej liczby czujników i pojemniejszej baterii. Producent chwali się też oprogramowaniem – angażującym i motywującym użytkownika. Dzięki zebranym danym (baza powstała już w 2009 roku) ulepszono technologię 24/7 PurePulse, nowa opaska zapewnia ponadto dokładniejsze pomiary spalania kalorii i tętna spoczynkowego, które pomagają zoptymalizować treningi i poznawać swoje trendy zdrowotne. Z kolei dodanie czujnika SpO2, pierwszego dla opaski Fitbit, zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny. Użytkownik wybierać może między 15 trybami treningowymi, a w przypadku pływania jest też funkcja SmartTrack automatycznie rozpoznająca treningi. Specjalne funkcje oprogramowania przeznaczone są dla kobiet, które mogą w ten sposób lepiej monitorować swoje zdrowie.

Jak zwykle w przypadku Fitbit użytkownik ma do wyboru sporo pasków (w cenach od 29,95 do 69,95 euro) – są eleganckie, klasyczne, oddychające – silikonowe, tkane czy też ręcznie robione skórzane paski – Horween. Z kolei model Charge 3 Special Edition z funkcją NFC ma białą, silikonową sportową opaskę z grafitową, aluminiową obudową lub lawendową tkaną opaskę z różowo-złotą aluminiową obudową. Fitbit Charge 3 będzie dostępny w Polsce od października 2018 r. Cena? 149, 95 euro dla wersji podstawowej oraz 169,95 euro – dla w wersji Fitbit Charge 3 Special Edition. (źródło: Fitbit)

Przydatny link: Fitbit Charge 2: test, recenzja

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*