Aplikacje na Androida: czas na nowe Google Fit

Kategorie: Android, Aplikacje, Aplikacje na Androida, Google

Tagi: , , , , ,

Google poinformowało na swoim blogu o nadchodzących zmianach w aplikacji Fit, monitorującej aktywność użytkowników. Aktualizacja jest między innymi efektem współpracy z Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym (American Heart Association) i Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization).

Firma z Mountain View pochwaliła się, że do fizycznej aktywności podeszła w naukowy sposób. I właśnie dlatego nowa aplikacja Google Fit koncentruje się na dwóch celach związanych z aktywnością, które oparte zostały na zaleceniach zdrowotnych AHA i WHO. Chodzi o „Minuty ruchu” i „Punkty kardio”. Aplikacja ma zachęcać do aktywności – za jej różne formy użytkownik będzie otrzymywał wspomniane Minuty ruchu. Z kolei za aktywność przyspieszającą bicie serca pojawią się Punkty kardio. Jeden punkt za minutę umiarkowanej aktywności, podwójne punkty – za intensywne ćwiczenia (np. bieganie), wykrywane automatycznie m.in. przez akcelerometr smartfonu, GPS czy pulsometr w inteligentnym zegarku z Wear OS. Jak podkreśla Google, aby osiągnąć zalecany przez AHA i WHO poziom aktywności fizycznej, zmniejszający ryzyko zachorowań na choroby serca, a także poprawiający sen i samopoczucie, wystarczy 30 minut energicznego spaceru pięć razy w tygodniu.

Dodać warto, że aplikacja Google jest zintegrowana z innymi aplikacjami monitorującymi aktywność, takimi jak Strava, Runkeeper, Endomondo czy MyFitnessPal. Aktualizacja powinna być dostępna już w tym tygodniu – dla użytkowników smartfonów z systemem Android i zegarków z Wear OS. (źródło: Google)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*