Pierwszy robot LG wspomagający ludzkie ciało

Kategorie: AI, LG, robotyka

Tagi: , , , ,

LG Electronics sporo inwestuje w rozwój sztucznej inteligencji i robotyki. Efekty już są. CLOi SuitBot to pierwszy robot koreańskiego producenta bezpośrednio wspomagający ludzkie ciało – przeznaczony do zastosowań w przemyśle i opiece medycznej. Robot zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas zbliżających się targów IFA 2018 w Berlinie.

Celem koreańskiej firmy na następną dekadę jest czołowa pozycja na rynku robotów usługowych. W związku z tym LG zainwestowało niedawno w kilka startupów – jeden z nich, SG ROBOTICS, zajmuje się egzoszkieletami – prowadzi badania nad wykorzystaniem robotów wspomagających ludzkie ciało. LG CLOi SuitBot został zaprojektowany właśnie we współpracy z SG ROBOTICS. Jakie są zalety robota? Odpowiednie dopasowanie i zakres ruchu obrotowych przegubów urządzenia umożliwiają CLOi SuitBot naturalne poruszanie się; robot wspomaga dolną część ludzkiego ciała podczas chodzenia, stania lub pracy. Co ważne, użytkownik może łatwo zakładać i zdejmować urządzenie; umożliwiają to odpowiednio skonstruowane buty, a także funkcja automatycznej regulacji. CLOi SuitBot może komunikować się z robotami usługowymi LG (które zaprezentowane zostały na targach CES 2018) stając się częścią inteligentnej sieci zapewniającej dostęp do informacji i narzędzi potrzebnych np. w zakładach produkcyjnych czy centrach logistycznych i dystrybucyjnych.

Dodać warto, że prace LG nad robotami usługowymi CLOi są elementem badań nad rozwojem sztucznej inteligencji. Właśnie funkcje AI CLOi SuitBot pozwalają na zbieranie i analizowanie danych biometrycznych oraz informacji z otoczenia, umożliwiając uczenie się i dostosowywanie do użytkownika. Robot może mierzyć i analizować sposób poruszania się i na tej podstawie sugerować ruchy i pozycje pozwalające na optymalny styl pracy. (źródło: LG)

Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*