Kałasznikow pokazał CV-1. I chce konkurować z Teslą

Kategorie: motoryzacja, nowości, technologie

Tagi: , , ,

Rosyjski Kałasznikow pokazał światu swój – dość oryginalny – koncept samochodu elektrycznego oznaczony jako CV-1. Stylistyka pojazdu nawiązuje do modelu IŻ 2125 kombi, produkowanego przez Iżewskie Zakłady Samochodowe w latach 1973-97. Rosjanie uważają, że w przyszłości mogą stać się rywalem Tesli.

Kalashnikov CV-1 został zaprezentowany podczas targów broni i sprzętu wojskowego „Army 2018” w Moskwie. Karoseria to zdecydowanie styl retro (nawet klamki zdają się pochodzić wprost z lat 70. minionego wieku…), ale napęd i zasilanie to już nowoczesność. Samochód ma zostać wyposażony w silnik o mocy 220 kW, a od 0 do 100 km/h ma się rozpędzać w 6 sekund. W CV-1 Kałasznikow zastosował własny system zarządzania energią (akumulator jest zasilany przez nowy falownik); bateria o pojemności 90 kWh wspiera szybkie ładowanie, a elektryczny pojazd – według producenta – będzie mógł przejechać do 350 kilometrów na jednym ładowaniu.

CV-1 jest w istocie platformą testową dla nowych technologii wdrażanych przez producenta. Wydaje się, że kiedy auto wejdzie już do produkcji to raczej nie w „opakowaniu” rodem z lat 70. minionego wieku… (zdjęcia: Kalashnikov Media)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*