IFA: Huawei AI Cube i nowe kolory P20 i P20 Pro

Kategorie: Huawei, IFA, nowości

Tagi: , , , , , ,

Inteligentne głośniki – wraz z rozwojem głosowych asystentów – stają się coraz popularniejsze, nic zatem dziwnego, że coraz więcej producentów ma w swojej ofercie tego typu urządzenia. Podczas berlińskich targów IFA swój głośnik zaprezentował Huawei.

Nowe urządzenie, nazwane AI Cube, to połączenie inteligentnego głośnika z routerem LTE. Obsługuje łączność LTE kategorii 6 (pobieranie do 300 Mbps). Huawei AI Cube jest kompatybilny ze standardem Wi-Fi 802.11 ac, co oznacza pracę na kanale 2,4 GHz jak i 5 GHz, pozwala ponadto przesyłać dane w lokalnej sieci LAN z prędkością 1200 Mb na sekundę. Huawei AI Cube producent wyposażył w głosowego asystenta Amazonu – Alexę (brak informacji o wsparciu Google Assistant, który w Polsce ma się pojawić w tym roku) pozwalającego kontrolować inne inteligentne urządzenia w domu. Za jakość dźwięku odpowiada technologia Huawei Histen, znaną ze smartfonów chińskiego producenta – urządzenie wyposażono w aluminiową membranę i pasywne radiatory. Huawei AI Cube do sprzedaży powinien trafić pod koniec roku.

Huawei na targach IFA zaprezentował także Locator, nadajnik lokalizacyjny, obsługujący cztery standardy systemu nawigacji: GPS, GLONASS, Galileo i Beidou. Urządzenie komunikuje się z użytkownikiem w czasie zbliżonym do rzeczywistego z wykorzystaniem karty nanoSIM lub eSIM, obsługując roaming na całym świecie. Huawei Locator wyposażony jest w przycisk SOS, funkcję Geofence (wyznaczania stref poza którymi aktywuje się powiadomienie) i BLE Found – usługę, która aktywuje alarm kiedy sparowany smartfon znajduje się w odległości do 10 metrów od urządzenia. Locator ma certyfikat IP68.

Chiński producent zapowiedział ponadto smartfony P20 Pro w nowych kolorach – Morpho Aurora i Pearl White. W nowym kolorze, Twilight (zarezerwowanym dotąd dla P20 Pro), dostępny jest już P20. (źródło: Huawei)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*