Smartfon Samsunga ze składanym ekranem jeszcze w tym roku

Kategorie: nowości, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , , ,

DJ Koh, szef Samsung Mobile, przyznał w rozmowie z CNBC, że nadszedł już czas, by koreańska firma pokazała światu swój składany smartfon. Urządzenie zobaczymy jeszcze w tym roku – choć o dokładnym terminie nie ma jeszcze mowy, wydaje się, że do premiery może dojść podczas SDC 2018.

O smartfonie Samsunga wyposażonym w składany ekran mówi się już od kilku lat. Ostatnie przecieki podsycały zainteresowanie tym tajemniczym urządzeniem; najpierw technologiczne serwisy obiegła informacja, że urządzenie znane dotąd jako Galaxy X otrzymało kodową nazwę Winner (w miejsce nazwy Valley), potem – że znów „wyciekło”, ale już jako FoldableBPON. Już sama zmiana nazwy kodowej oznaczać mogła, że urządzenie przeszło fazy z długoterminowego projektu rozwojowego do etapu produkcyjnego. Co więcej, Samsung podobno przywiózł prototyp na tegoroczne, styczniowe targi Consumer Electronics Show w Las Vegas. Według źródła cytowanego m.in. przez serwis PhoneArena, smartfon posiadał… trzy ekrany OLED o przekątnej 3,5 cala każdy.

Jak rzeczywiście wygląda składany smartfon Samsunga z elastycznym ekranem w wersji produkcyjnej – przekonamy się wkrótce. Wprawdzie jeszcze niedawno mówiło się o premierze na początku przyszłego roku, ale – zapewne po informacjach, że chińscy producenci też pracują już nad składanymi ekranami – zdecydowano przyspieszyć sprawę. Jak stwierdził DJ Koh, badania konsumenckie przekonały Koreańczyków, że istnieje rynek dla tego typu urządzeń. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale prawdopodobnie dojdzie do niej podczas Samsung Developer Conference 2018, zaplanowanej na 7-8 listopada w San Francisco.

Szef działu mobilnego Samsunga nie zdradził żadnych szczegółów technicznych urządzenia, ani jego ceny, stwierdził jednak, że głównym celem podczas prac było zróżnicowanie doświadczeń korzystania z tego smartfonu i z tabletu. DJ Koh powiedział ponadto, że użytkownicy będą mogli korzystać z większości funkcji nowego smartfonu także wówczas, gdy urządzenie pozostanie złożone. (źródło: CNBC, SamMobile)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*