Stalowy tron Acera i tajemniczy Triton 900

Kategorie: Acer, IFA, laptopy, nowości

Tagi: , , , , , ,

Jak co roku, podczas targów IFA w Berlinie, zobaczyć można było wiele technologicznych nowości. Do Berlina przyjeżdżają zarówno wielcy producenci jak i przedstawiciele małych startupów. Wystawiają produkty związane z szeroko pojętą elektroniką użytkową, ale również i te związane z gamingiem. Acer pokazał w Berlinie nowe produkty serii Predator, a największą sensację wzbudził gamingowy fotel – Predator Thronos.

Predator Thronos, pokazany na konferencji Next At Acer, właściwie nie jest fotelem. To imponujące stanowisko do gamingu, które wygląda niemal jak tron z filmu s-f. Zbudowane zostało ze stali, nic zatem dziwnego, że waży aż 220 kilogramów. Konstrukcja ma wysokość 1,5 metra – jest czarna, z lekkimi dodatkami koloru niebieskiego i białego (w takich kolorach jest też ledowe podświetlenie). Stanowisko wyposażono w uchwyty na trzy 27-calowe monitory, jest też – a jakże – miejsce na komputer oraz podstawka na mysz i klawiaturę (tak, podnóżek też jest). Predatora Thronos można regulować (dostosowując do pozycji ciała), pochylać o 140 stopni, jest też opcja włączenia zsynchronizowanych z grami wibracji. Cena tego gamingowego tronu pozostaje na razie tajemnicą, podobnie jak data wejścia na rynek… A przy okazji: Acer pokazał między innymi także dwa 27-calowe monitory, które można wykorzystać w Predatorze Thronos. Pierwszy to Predator XB273K. Wyświetlacz korzysta z technologii Nvidia G-Sync, posiada rozdzielczość 3840 x 2160 (częstotliwość odświeżania 144 Hz) i certyfikat DisplayHDR 400. Będzie dostępny w czwartym kwartale 2018 r. w cenie 1299 dolarów. który będzie dostępny w czwartym kwartale, począwszy od 1,299 USD. Inny zaprezentowany monitor, Nitro XV273K obsługuje AMD FreeSync (to pierwszy monitor z tą technologią i z częstotliwością odświeżania 144 Hz) i kosztuje 899 dolarów.

Acer pokazał także potężne komputery. Jednym z najciekawszych urządzeń zaprezentowanych w Berlinie przez tajwańskiego producenta był Predator Triton 900 – konwertowalny laptop dla graczy, którego ekran (dotykowy) osadzony jest na nietypowych zawiasach, pozwalających na korzystanie w zasadzie z dowolnego kąta nachylenia. Ekran można wręcz położyć na klawiaturze zamieniając urządzenie w tablet, doprecyzujmy – dość ciężki tablet. Wyświetlacz (błyszcząca matryca) ma rozdzielczość Ultra HD i wspiera technologię odświeżania G-Sync. Producent nie zdradził jakie procesory i karty graficzne zastosowane będą w Tritonach 900, jednak spodziewać się można procesorów z serii Coffee Lake Refresh, a w przypadku kart graficznych – GeForce RTX 2070 lub RTX 2080. Podczas konferencji mówiono za to o kolejnej, czwartej generacji systemu chłodzenia AeroBlade. Predator Triton 900, którego z Berlinie pokazywano schowanego w oszklonej gablocie prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku. (źródło: Acer)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*