Huawei: rośnie sprzedaż flagowców, nadchodzi EMUI 9.0 (plik do pobrania)

Kategorie: Android, Huawei, Smartfony, wiadomości

Tagi: , , , , , , ,

Huawei pochwaliło się wynikami sprzedaży swoich flagowych smartfonów: P20 Pro i P20. Chiński producent poinformował również, że trwają prace nad kolejną wersją producenckiej nakładki na Androida, czyli EMUI. Jest już dostępna wersja beta.

Huawei systematycznie rozwija swoją nakładkę na Androida – Emotion UI. Trwają prace nad wersją 9.0, opartą na Androidzie Pie. Według producenta, EMUI 9.0 przyspieszy korzystanie ze smartfona o 12,9 proc. w porównaniu do poprzedniej wersji. Co więcej, szybciej uruchamiać się też będą zainstalowane aplikacje – Instagram o 12 proc., a Spotify o 11 proc. (w porównaniu do EMUI w wersji 8.01). EMUI 9.0 obsługuje GPU Turbo 2.0. Aktualizacja ma poprawić wydajność smartfona aż o 60 proc. oraz zmniejsza zużycie energii o 30 proc., to wynik odpowiedniego balansu między dostępną mocą a poborem prądu. Jedną z funkcji EMUI 9.0 jest HiVision; kierując smartfon na obiekt, użytkownik otrzyma informacje o jego historii czy ciekawych faktach. Oczekiwać można także nowego menadżera haseł, a nowa wersja oferuje nowy pulpit nawigacyjny Digital Balance, który rejestruje dane o zużyciu baterii i umożliwia użytkownikom ustalenie dziennego limitu czasu korzystania z każdej aplikacji. Funkcja Wind Down ma z kolei pomóc użytkownikom zrelaksować się przed snem.

EMUI 9.0 jest obecnie w fazie beta testów. Wersję beta można jednak już przetestować; link instalacyjny jest do pobrania ze strony Huawei. Trzeba jednak pamiętać, że wersja beta jest na razie kompatybilna tyko z czterema modelami smartfonów: P20 Pro, P20, Mate 10 Pro i Mate 10.

Dodać warto, że podczas targów IFA w Berlinie chiński producent pochwalił się sprzedażą swoich flagowców – Huawei P20 Pro i P20, która w ciągu pięciu miesięcy od premiery przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. Flagowe smartfony Huawei największą popularnością cieszą się w Chinach i Europie Zachodniej. Producent, zachęcony dobrymi wynikami sprzedaży wprowadził na rynek P20 Pro w nowych kolorach – Morpho Aurora i Pearl White. Oba zaprezentowano w Berlinie. Nieco wcześniej kolor Twilight, dotąd zarezerwowany dla P20 Pro, dostał także P20. (źródło: Huawei)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*