Top 10 najczęściej słuchanych piosenek do ćwiczeń według Deezera i Fitbit

Kategorie: akcesoria, Deezer, Fitbit, muzyka, wiadomości

Tagi: , , , , ,

Jakich utworów najczęściej słuchają użytkownicy urządzeń Fitbit podczas ćwiczeń? Deezer, francuski serwis zajmujący się strumieniowaniem muzyki i od kilku miesięcy partner amerykańskiej firmy, przedstawił listę najpopularniejszych piosenek do treningu.

Przypomnieć warto, że Deezer i Fitbit ogłosiły partnerstwo wiosną 2018 roku, a aplikacja Deezera trafiła do smartwatchy firmy z San Francisco. Platforma zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 53 milionów utworów i 12 tematycznych list odtwarzania (m.in. Run Mix, Marathon Training Mix, Gym Mix, Bike Mix i Powerwalking Mix), które mogą być odtwarzane na Fitbit Versa, Fitbit Ionic i Fitbit Ionic: adidas edition.

Czego zatem słuchają użytkownicy urządzeń Fitbit podczas ćwiczeń? Jak się okazuje, najczęściej słuchana piosenka to „One Kiss” duetu Dua Lipa i Calvin Harris; jest ona też najczęściej wybieraną podczas treningu. Co ciekawe, tempo tego utworu to 124 uderzenia na minutę (BPM) – od dawna mówi się o tym, że szybkie tempo słuchanej muzyki zachęca do cięższego, szybszego i dłuższego treningu. „God’s Plan” Drake’a również dominuje wśród utworów pobranych na urządzenia Fitbit, jest zresztą jedną z najpopularniejszych piosenek do treningu w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Z kolei „Lose My Breath” Destiny’s Child to najczęściej odtwarzana piosenka na jednej z najwyżej ocenianych playlist – Gym Mix. Najpopularniejsze gatunki muzyczne do treningu w Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii to muzyka pop lub EDM, czyli elektroniczna muzyka taneczna.

Lista 10 najpopularniejszych piosenek do treningu odtwarzanych na smartwatchach Fitbit:

1. Dua Lipa & Calvin Harris – „One Kiss”

2. Ofenbach – „Be Mine”

3. Camila Cabello – „Havana”

4. Drake – „God’s Plan”

5. Rudimental – „These Days”

6. Petit Biscuit – „Waterfall”

7. Sigala – „Lullaby”

8. Bruno Mars – „Finesse” (Remix) Feat. Cardi B

9. Ed Sheeran – „Shape of You”

10. Marshmello & Anne-Marie – „Friends”

W USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech podczas treningów królują szybkie utwory, choć – w zależności od kraju – wybór piosenek jest zróżnicowany. Badania wykazały ponadto, że użytkownicy wybierają konkretne playlisty dla określonych rodzajów treningów. Jack Ãœ jest najbardziej popularny podczas biegania. Macklemore i Ryan Lewis są najlepsi do przygotowań do maratonu, Destiny’s Child na siłownię, natomiast Kodomo i Small Black – na rower i spacery. (źródło: Fitbit, Deezer)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*