Sleepbuds, czyli słuchawki do… spania

Kategorie: Bose, nowości, słuchawki

Tagi: , ,

Firma Bose, producent sprzętu audio, wprowadza na rynek swoje pierwsze słuchawki, które nie będą odtwarzały muzyki. Przedsiębiorstwo z Framingham stworzyło bowiem urządzenie maskujące hałas”, które ma pomóc użytkownikowi zasnąć. Sleepbuds.

Według danych, które przedstawia Bose, 60 proc. populacji ma problem z zasypianiem, długością snu lub wstawaniem, natomiast 79 proc. dorosłych osób śpi mniej niż 7 godzin, a 30 proc. mniej niż sześć godzin. Z kolei 25 proc. par w USA śpi w różnych pomieszczeniach, najczęściej z powodu chrapiących partnerów. To między innymi te statystyki stoją za pomysłem stworzenia słuchawek, które nie tylko będą pomagały użytkownikowi zasnąć, ale „odetną” go także od hałasu zza okna czy zza ściany. Co ciekawe, w słuchawkach brakuje wykorzystywanej zwykle przez firmę z Framingham technologii aktywnej redukcji hałasu, ale Sleepbuds to nie są zwykłe stopery. Urządzenie współpracuje z aplikacją mobilną, a do dyspozycji jest dziesięć dźwięków, które mają wpłynąć na użytkownika kojąco. To między innymi szelest liści, dźwięki świerszczy, odgłosy wodospadu, deszczu, fal, płynącej rzeki, dźwięki z kabiny samolotu czy szerokopasmowy dźwięk o stałym natężeniu pozbawiony górnego zakresu częstotliwości, zwany też „brązowym” hałasem.

Sleepbuds wyglądają jak zwykłe słuchawki bezprzewodowe. Ich wymiary to 2,38 × 2,69 × 1,42 cm, każda słuchawka waży 2,3 g. Gdy są nieużywane przechowuje się je w etui (wgłębienia, oprócz złączy pinowych mają także złącza magnetyczne), które służy jako dodatkowy akumulator. W Sleepbuds producent zastosował niewielkie akumulatory srebrno-cynkowe, ponieważ procesy chemiczne w takich ogniwach ograniczają moc zwiększając bezpieczeństwo (w końcu słuchawki mają być noszone przez długi czas – w trakcie snu). Akumulatory zostały przetestowane przez Underwriters Laboratories i otrzymały odpowiedni certyfikat. Ładowanie słuchawek trwa do 8 godzin, natomiast mikroakumulatory zapewniają do 16 godzin pracy – z jednej strony można się więc solidnie wyspać, z drugiej zaś – sen z powiek spędzać będzie zapewne cena gadżetu; 1199 złotych… (źródło: Bose)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*