Galaxy S10 ze skanerem linii papilarnych w ekranie

Kategorie: Galaxy, Samsung, Smartfony, wiadomości

Tagi: , , , ,

Do premiery jubileuszowego Galaxy S10 zostało jeszcze trochę czasu, ale informacji dotyczących kolejnego flagowego smartfonu Samsunga przybywa. Wiele wskazuje na to, że podczas przyszłorocznej premiery koreański producent pokaże nie dwa, a trzy urządzenia z serii. Dwa warianty mają zostać wyposażone w ultradźwiękowy czytnik odcisków palców zintegrowany z wyświetlaczem.

Samsung zdecydował się wykorzystać technologię Qualcomma. O tym, że Koreańczycy chcą wprowadzić na rynek smartfon z tym rozwiązaniem mówiło się już od dawna (m.in. w kontekście Galaxy S9), jednak dopiero trzecia generacja tej technologii okazała się spełniać wymagania producenta. Wcześniej pojawiały się między innymi problemy z jakością obrazu czy dokładnością czujnika. Stąd nie zdecydowano się na czytnik optyczny (z którego skorzystano w Vivo czy Huawei), a ultradźwiękowy. Co więcej, czujnik ultradźwiękowy jest znacznie szybszy i umożliwia wygenerowanie trójwymiarowego obrazu odcisku palca.

Samsung był jednym z pierwszych producentów, który wykorzystał skaner linii papilarnych w smartfonie. Z kolei technologia wykrywania odcisków palców w ekranie rozwijana jest już od dwóch lat, ale dopiero teraz osiągnęła oczekiwany poziom. Samsung nowe rozwiązanie określa jako Fingerprint On Display (FOD). (źródło: Android Community)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*