Aplikacje: Google kończy z Inboxem

Kategorie: Android, Aplikacje, Google

Tagi: , , , ,

W 2014 roku zespół ludzi odpowiedzialnych za Gmaila stworzył nową, mobilną skrzynkę mejlową. Inbox by Gmail nie tylko prezentował się lepiej od standardowej aplikacji Google, był także użyteczniejszy i wprowadzał wiele funkcjonalnych nowości. Niestety, firma z Mountain View postanowiła zamknąć usługę.

Inbox by Gmail początkowo dostępny tylko dla tych, którzy otrzymali od Google zaproszenie.

Sam, bardzo ciekaw nowej usługi, wysłałem jesienią 2014 r. mejla i przez kilka tygodni czekałem na link do aplikacji. Inbox w zamyśle miał być nowym rodzajem skrzynki pocztowej, dzięki której można było łatwo oddzielić maile ważne od tych mniej istotnych. Wiadomości można było między innymi przypinać, ustawiać przypomnienia, odkładać na później czy po prostu zamieniać je w zadania do wykonania. Inbox przypisywał już wówczas wiadomości do konkretnych kategorii, dzięki czemu łatwo można było odnaleźć konkretnego mejla. Na dodatek użytkownik sam mógł tworzyć nowe etykiety. Nieco inaczej niż w Gmailu wyglądała lista wiadomości w skrzynce odbiorczej – pozwalała lepiej zarządzać pocztą.

Jak się szybko okazało, większość przetestowanych i sprawdzonych funkcji z Inboxa trafiała potem sukcesywnie do Gmaila – nowa usługa pozwalała ekipie odpowiedzialnej za standardową usługę pocztową Google rozwijać ją. Taka sytuacja trwała przez cztery lata. Jednak 12 września na twitterowym koncie Inbox by Gmail pojawiła się informacja o zamknięciu usługi z końcem marca przyszłego roku. Teraz zespół będzie się koncentrował na dalszym rozwoju Gmaila.

(źródło: Twitter)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*