Razer Phone 2: wkrótce premiera nowego gamingowego smartfonu

Kategorie: nowości, Razer, Smartfony

Tagi: , , , , ,

Razer Inc., amerykański producent sprzętu i akcesoriów dla graczy, w zeszłym roku pojawił się na mobilnym rynku z gamingowym smartfonem. Wkrótce zaprezentowany zostanie następca Razera Phone; producent już rozesłał zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się w Hollywood.

Razer znany jest nie tylko z produkcji gamingowych myszy czy klawiatur, ale także laptopów z serii Blade. W styczniu 2017 roku Razer przejął Nextbit, firmę która opracowała smartfona o nazwie Robin. Nic zatem dziwnego, że zaprezentowany w listopadzie 2017 roku Razer Phone okazał się dość podobny do Nextbit Robin, choć materiały (a przy okazji i podzespoły), z których wykonano oba urządzenia mocno się różniły (Razer Phone ma aluminiową obudowę). Smartfon z logo Razera wyposażono w Snapdragona 835, 8 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Razer Phone otrzymał ponadto 5,7-calowy ekran o rozdzielczości QHD z pierwszą w branży częstotliwością odświeżania 120 Hz, co dla graczy ma znaczenie kluczowe. Dziś to wciąż bardzo mocna specyfikacja. Co ciekawe, nakładką na Androida, na którą zdecydował się producent jest Nova Prime, launcher dostępny w Google Play.

Razer Phone i Razer Phone 2 (rendery opublikowane przez Android Headlines):

Następcę Razer Phone’a poznamy już 10 października, co wynika z zaproszeń rozesłanych przez firmę z Kalifornii. Nowe urządzenie najprawdopodobniej otrzyma Snapdragona 845 i – podobnie jak poprzednik – 8 GB RAM oraz aż 512 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli rendery opublikowane przez Android Headlines są prawdziwe (a tak się wydaje), to nowy Razer Phone jest bardzo podobny do oryginału. (źródło: Razer – fot., Android Headlines)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*