Withings wraca na rynek. Z zegarkiem Steel HR Sport

Kategorie: hybrydy, nowości, smartwatche, Withings

Tagi: , , ,

Withings, francuska firma z Issy-les-Moulineaux, wraca na rynek z nowym, hybrydowym zegarkiem i z odmienionym logo. Steel HR Sport to połączenie standardowego zegarka z funkcjami smartwatcha. Bateria hybrydy na jednym ładowaniu powinna pracować 25 dni.

Historia francuskiego producenta jest dość burzliwa. Firma została założona przez Érica Carreela oraz Cédrica Hutchingsa w 2008 roku i zajęła się technologią medyczną, produkując między innymi urządzenia do monitorowania zdrowia. Z czasem nastąpiła integracja z platformą HealthKit Apple. W 2016 r. firma została wykupiona przez Nokię, a produkty Withings zniknęły z App Store – najprawdopodobniej z powodu patentowych sporów, jakie toczyło Apple z Finami. Koniec końców Nokii nie udało się wynieść swojego działu Digital Health na wyższy poziom, więc wiosną tego roku fińskie przedsiębiorstwo ogłosiło plany jego sprzedaży Éricowi Carreelowi, założycielowi Withings.

Po kilku miesiącach marka Withings wraca na technologiczny rynek z hybrydowym zegarkiem. Steel HR Sport ma 40-milimetrową, wykonaną z nierdzewnej stali kopertę. Tarcza jest dostępna w dwóch kolorach – białym i czarnym. Na tarczy pojawiło się nowe logo Withings – literka „t” uwieńczona została czerwonym krzyżykiem symbolizującym zdrowie. Nowe urządzenie Withings to hybryda. Mechanizm zegarka jest analogowy, ale na tarczy jest także niewielki ekran OLED wyświetlający różne informacje (np. o liczbie kroków) czy powiadomienia. Steel HR Sport może śledzić 30 różnych aktywności, zegarek – wyposażony w optyczny czujnik tętna – mierzy nie tylko puls, ale także VO2 max (tzw. pułap tlenowy). Statystyki dostępne są w dedykowanej aplikacji Health Mate (na iOS i Androida), która ułatwia obsługę niewielkiego ekranu w zegarku. Urządzenie nie ma modułu GPS. Steel HR Sport jest za to wodoodporny (do 50 metrów), a bateria ma pracować na jednym ładowaniu aż 25 dni. Co więcej, jeśli użytkownik wybierze tryb oszczędzania energii czas pracy wydłuży się o kolejne 20 dni. Cena? 199,95 USD. (źródło: Withings)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*