„Made by Google” w Nowym Jorku: dwa smartfony i tablet?

Kategorie: Google, nowości, Pixel, Smartfony, Tablety

Tagi: , , , , , ,

Już niedługo, 9 października, podczas konferencji w Nowym Jorku Google pokaże swoje nowe smartfony; Pixel 3 oraz Pixel 3 XL. Sprzętowych nowości może być jednak więcej, wygląda bowiem na to, że podczas „Made by Google” może zostać zaprezentowany także tablet. Z Chrome OS.

O nowych smartfonach Google wiadomo już praktycznie wszystko. Niedawno do sieci, za sprawą nieuwemobiel.nl, wyciekły rendery obu Pixeli. Z dotychczasowych informacji wynika, że smartfony napędzać ma Snapdragon 845 z procesorem graficznym Adreno 630, a urządzenia otrzymają po 4 GB pamięci RAM. Mniejszy z Pixeli posiadać ma ekran o przekątnej 5,5 cala, proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2160 x 1080 oraz baterię o pojemności 2915 mAh. Aparat główny ma 12,2 MP, zaś dwa aparaty z przodu (jeden szerokokątny) – po 8,1 MP. Prawdopodobnie istnieją warianty z 64 i 128 GB pamięci. Z kolei w przypadku Pixela 3 XL mówi się o wyświetlaczu o przekątnej aż 6,7 cala (ten model będzie miał notcha), choć nie są to potwierdzone informacje. Rozdzielczość ekranu: 2960 x 1440. Zestaw aparatów – taki jak w Pixelu 3, pojemność baterii – 3430 mAh. Urządzenie również ma być sprzedawane w wariantach z pamięcią 64 i 128 GB. Oczywiście oba smartfony będą miały najnowszą wersję Androida Pie.

Najnowsze plotki związane ze sprzętowymi nowościami, które mają zostać zaprezentowane podczas „Made by Google” wiążą się z tabletem. Co ciekawe, informacje dotyczące tego urządzenia pochodzą od producenta klawiatur, firmy Brydge; klawiatura dla tabletu posiada moduł Bluetooth oraz magnetyczne zatrzaski. Serwis About Chromebooks uważa, że to akcesorium dla hybrydowego urządzenia o kodowej nazwie Nocturne, który na rynku pojawi się z Chrome OS (system wspiera już aplikacje dla Androida) i procesorem Intela. Nocturne został najprawdopodobniej wyposażony m.in. w dwa porty USB typu C i skaner linii papilarnych. Wspomniany serwis zaprezentował także rendery hybrydy – wraz z klawiaturą.

(źródło: nieuwemobiel.nl, aboutchromebooks.com).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*