Samsung czy Huawei – kto pierwszy pokaże smartfon ze składanym ekranem?

Kategorie: Galaxy, Huawei, Samsung, wiadomości

Tagi: , , , ,

Najbliższych kilka, kilkanaście miesięcy będzie niezwykle ekscytujących w technologicznym świecie, szczególnie na rynku smartfonów. Czołowi producenci urządzeń z Androidem zaprezentują bowiem pierwsze urządzenia ze składanymi ekranami, a operatorzy telefonii komórkowej mają uruchamiać sieci 5G.

Kto pierwszy zaprezentuje smartfon ze składanym ekranem? Cichy wyścig między Samsungiem i Huawei trwa. Niedawno pojawiły się informacje, że Samsung może pokazać swoje urządzenie, określane w technologicznym świecie jako Galaxy F (lub X), jeszcze w tym roku, podczas Samsung Developer Conference 2018, zaplanowanej na 7-8 listopada w San Francisco. Czy będzie to oficjalna premiera, czy jedynie prezentacja dla programistów? Jeśli Samsung pokaże smartfon w wersji przedprodukcyjnej – co jest bardziej prawdopodobne, to do oficjalnej premiery może dojść na początku 2019 roku. O samym Galaxy F, który otrzymał kodową nazwę Winner (urządzenie „wyciekło” także w dokumentacji jako FoldableBPON) wiadomo na razie niewiele, choć mówi się o tym, że Samsung podobno przywiózł prototyp na tegoroczne, styczniowe targi Consumer Electronics Show w Las Vegas. Co do ekranu – stworzyli go sami Koreańczycy, a jego wytrzymałość to podobno 20 tysięcy wygięć. Urządzenie, zdaniem analityków, może kosztować nawet 2 tys. dolarów.

Tymczasem przedstawiciele Huawei podczas niedawnych targów IFA w Berlinie potwierdzili, że chiński producent także pracuje nad smartfonem ze składanym ekranem. Co więcej, Ken Hu, jeden z rotujących prezesów Huawei, podczas Światowego Forum Ekonomicznego, przyznał, że urządzenie ze składanym ekranem będzie obsługiwać sieć 5G. A to oznacza konieczność zastosowania większej baterii i zabezpieczenie w obudowie miejsca na dodatkowe anteny. Hu stwierdził ponadto, że smartfon pojawił się w połowie 2019 roku. Podobnie jak w przypadku Galaxy F, o nowatorskim urządzeniu Huawei wiadomo niewiele. Najważniejszy element, składany ekran (podobno o przekątnej 8 cali), chiński producent opracowuje z firmą BOE, która dostarcza wyświetlacze m.in. dla komputerów Apple. (źródło: BGR)

Twitter: @ G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*