Wyciekł nowy ranking DxOMark. Który smartfon ma najlepszy aparat?

Kategorie: DxOMark, ranking, Smartfony

Tagi: , , , , ,

DxOMark, znana platforma testująca aparaty fotograficzne, prowadzi swój ranking smartfonów oceniając ich możliwości związane z fotografowaniem i nagrywaniem wideo. Ranking poważnie traktują już nie tylko użytkownicy, ale przede wszystkim producenci – nic zatem dziwnego, że każda jego aktualizacja jest dużym wydarzeniem na mobilnym rynku. Tymczasem na chińskim portalu Weibo wyciekł, podobno prawdziwy, najnowszy ranking DxOMark.

Już tylko pobieżna analiza wycieku opublikowanego na Weibo prowadzi do dwóch wniosków. Po pierwsze, w rankingu – przyjmując, że jest prawdziwy – pojawiły się smartfony, które w najbliższym czasie zostaną dopiero zaprezentowane. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wyniki testów DxOMark producenci często traktują wręcz już jako element marketingu nie dziwi sytuacja, w której platforma otrzymuje sprzęt do testów jeszcze przed jego premierą. Przy dobrym wyniku testu, wysoki ranking DxOMark może przecież okazać się decydujący dla ewentualnego klienta. Po drugie, w czołowej czwórce są aż trzy smartfony Huawei.

Według przecieku, nowym numerem jeden jest zdecydowanie Mate 20 Pro, najnowszy flagowiec Huawei, którego światowa premiera zaplanowana jest na 16 października w Londynie. Niespodzianka? Chyba nie. O dużych możliwościach potrójnego aparatu w nadchodzącym smartfonie chińskiego producenta donosiło już bowiem w sieci kilku specjalistów od „wycieków”. O Huawei Mate 20 Pro można przeczytać tutaj. Na drugie miejsce spadł dotychczasowy lider, Huawei P20 Pro, na czwartym natomiast znajduje się kolejne urządzenie Huawei – Mate 20. Smartfony z Shenzhen przedzielił trzeci w rankingu Google Pixel 3, smartfon, który zaprezentowany zostanie na początku października. Jesteście zaskoczeni? O tym, czy ranking jest prawdziwy przekonamy się już wkrótce.

Po lewej stronie nowy ranking DxOMark, który wyciekł na Weibo (za Gizmochina), po prawej poprzedni ranking:

(źródło: Gizmochina, render Mate 20 Pro: WinFuture)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*