Evolver: szybki, przenośny dysk SSD od Patriot (cena)

Kategorie: akcesoria, nowości, SSD

Tagi: , , , ,

Na rynku coraz częściej pojawiają się bardzo szybkie, zewnętrzne dyski SSD. Jednym z takich urządzeń jest Patriot Evolver – dysk z prędkością odczytu do 1600 MB/s oraz zapisem na poziomie 1000 MB/s. Evolver przeznaczony jest dla komputerów wyposażonych w złącze Thunderbolt 3.

Evolver (EVLVR) jest najnowszym przenośnym dyskiem SSD w ofercie Patriot – amerykańskiej firmy produkującej komputerowe podzespoły (pamięci Viper, dyski SSD i inne nośniki danych). Urządzenie wyposażono w interfejs Thunderbolt 3 ze złączem USB-C oraz kontroler Phison E8 (PCIe), pozwalający na sekwencyjny odczyt i zapis danych z bardzo dużą prędkością. Wykorzystanie Thunderbolt 3 pozwala na transfery nawet do ośmiu razy szybsze niż przy korzystaniu z interfejsu USB 3.0. Producent rekomenduje Evolvera do roli podręcznego dysku z rozruchową wersją systemu operacyjnego i z zainstalowanymi aplikacjami, magazynu na synchronizowane dane i kopie zapasowe czy pliki wideo, przestrzeni roboczej do pracy z aplikacjami graficznymi (także przy pracy w środowisku 3D, wirtualnej rzeczywistości czy do obróbki materiałów wideo w HD i 4K), zewnętrznej platformy do instalowania gier, a także narzędzia do optymalizacji i przyspieszenia zadań związanych z kompresją oraz szyfrowaniem danych. Dysk – dzięki dużemu buforowi pamięci – można także wykorzystać jako uzupełnienie sprzętowej platformy osób nagrywających lub na streamujących obraz w internecie.

Evolver ma wymiary 101 × 46 × 11 mm i waży około 88 gramów. Jest dostępny wersji z 512 GB i 1 TB pojemności. Rekomendowana cena detaliczna to odpowiednio 990 zł i 1650 zł. (źródło: materiały prasowe)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*