Inteligentna kurtka na zimę. Z ogrzewaniem

Kategorie: nowości, odzież, Xiaomi

Tagi: , , , ,

W Chinach najwyraźniej wiedzą, jak radzić sobie z jesiennymi i zimowymi chłodami. Xiaomi, producent elektroniki użytkowej z Pekinu, wprowadza na rynek nie tylko smartfony, kamerki, telewizory, żarówki czy elektryczne hulajnogi, ale także inteligentną odzież. Taką jak kurtka Xiaomi 90 Minutes z mechanizmem ogrzewającym.

Kurtka – opracowana przez jedną ze spółek Xiaomi, Runmi Technology, wyposażona została w system Heatex, który pozwala ogrzewać równomiernie odcinki chroniące szyję czy plecy. Ogrzewanie włącza się przyciskiem, a jeśli temperatura przekroczy określony wcześniej limit (40 albo 50 st. C) automatycznie się wyłączy. Kurtka posiada niewielki kabelek, do którego podłączyć trzeba powerbank. Warto jednak zaznaczyć, że kurtka sprzedawana jest bez powerbanku – producent wyszedł z założenia, że dziś większość użytkowników smartfonów posiada już to akcesorium. Czas ogrzewania kurtki zależy od pojemności powerbanku.

System grzewczy przeszedł odpowiednie testy i producent zapewnia, że jest całkowicie bezpieczny – został między innymi zabezpieczony przed zwarciem. Specjalny czujnik umieszczony pod prawą, przednią kieszenią informuje o rozładowaniu akumulatora. Kurtka składa się w 90 proc. z gęsiego pierza, została ponadto pokryta wodoodpornym materiałem (standardowa certyfikacja IPX7). Posiada zamki YKK oraz otwór do mocowania słuchawek. Kurtka jest uniwersalna; mogą ją nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni – największy rozmiar to XXL. Co ciekawe, fundusze na jej projekt i produkcję zbierano na platformie crowdfundingowej. (źródło: XiaomiToday, GizmoChina).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*