Fitbit Charge 3 w Polsce. Poznaliśmy cenę

Kategorie: Fitbit, nowości

Tagi: , , , , ,

Fitbit wprowadził do Polski najnowszą generację swojej inteligentnej opaski dla aktywnych. Charge 3 ma dotykowy wyświetlacz, funkcje związane z monitorowaniem zdrowia i aktywności, a także baterię, która powinna zapewnić tydzień pracy na jednym ładowaniu.

Charge to najlepiej sprzedająca się linia produktów Fitbit, do tej pory sprzedano już ponad 35 milionów tych urządzeń. Opaska Charge 3 została dobrze przyjęta m.in. przez dotychczasowych klientów firmy z San Francisco. To właśnie od użytkowników, którzy posiadali co najmniej dwa takie urządzenia pochodzi 54 proc. zamówień Charge 3. Jak informuje producent, liczba zamówień Charge 3 jest wyższa od tej, którą osiągnął smartwatch Versa przez pierwsze sześć tygodni sprzedaży.

Obudowa Charge 3 to lotnicze aluminium, a dotykowy ekran OLED chroniony jest przez Corning Gorilla Glass 3. Konstrukcja jest wodoodporna (do 50 metrów), a w porównaniu z poprzednią generacją pojawiła się większa liczba czujników i pojemniejsza bateria. W Charge 3 zastosowano monitorowanie SpO2. Dane z tego czujnika zostaną wykorzystane w nadchodzącej wersji beta programu Fitbit Labs Sleep Score, dzięki któremu użytkownicy będą mogli poznać wskaźniki jakości snu, w tym zaburzeń oddychania. W przyszłości, za zgodą FDA (Food and Drug Administration), czyli Agencji Żywności i Leków, dane te mogą być wykorzystywane do monitorowania i wykrywania poważniejszych schorzeń, takich jak bezdech senny. Program Fitbit Labs Sleep Score w wersji beta będzie otwarty do rejestracji dla wybranych użytkowników Fitbit od listopada dla użytkowników urządzeń z czujnikiem SpO2, czyli Fitbit Charge 3, Fitbit Ionic oraz Fitbit Versa. Charge 3 mierzy tętno (funkcja PurePulse), zawiera też ponad 15 trybów ćwiczeń. Urządzenie posiada przycisk indukcyjny (technologia została opatentowana przez Fitbit), inteligentne funkcje, które obejmują rozszerzone powiadomienia z telefonu, szybkie odpowiedzi dla użytkowników systemu Android (wkrótce będą dostępne), natomiast w edycji specjalnej – opcję płatności zbliżeniowych (Fitbit Pay).

Fitbit Charge 3 jest dostępny w Polsce od października 2018 r. w cenie 649 zł. Wersja specjalna umożliwiająca dokonywanie płatności zbliżeniowych będzie dostępna w listopadzie w cenie 748 zł. (źródło: Fitbit)

Przydatny link – Fitbit Charge 2: test, recenzja

Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (2):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*