Inteligentny głośnik Bose i dwa soundbary wchodzą na rynek

Kategorie: Bose, dźwięk, głośniki

Tagi: , , , , , ,

Zaprezentowany latem pierwszy inteligentny głośnik Bose – Home Speaker 500 z wbudowanym głosowym asystentem głosowym Amazonu, Alexą, trafia właśnie na rynek, również do Polski. Amerykanie wprowadzają do sprzedaży także dwa inne, nowe urządzenia do słuchania muzyki i do kina domowego. To Soundbar 700 oraz Soundbar 500.

Jak podkreśla producent, w nowych urządzeniach zastosowano skuteczną, sprawdzoną technologię mikrofonową obecną już w zestawach słuchawkowych i słuchawkach Bose. Każde urządzenie jest wyposażone w specjalnie zaprojektowaną matrycę ośmiu mikrofonów rozmieszczonych tak, aby zapewnić dokładną rejestrację dźwięku; z bliska i z daleka, w ciszy, hałasie czy nawet podczas głośnego słuchania muzyki. Głośniki są sterowane są bowiem głosem – co umożliwia asystent Amazon Alexa.

Bose twierdzi, że Home Speaker 500 oferuje najszerszą scenę dźwiękową spośród wszystkich inteligentnych głośników dostępnych dziś na rynku. Mieści się ona w obudowie z anodyzowanego aluminium o wymiarach 20,3 x 16,9 x 10,9 cm i wykorzystuje dwie specjalne membrany zwrócone w przeciwnych kierunkach. W ten sposób dźwięk może odbijać się od otaczających ścian, rozdzielając instrumenty na lewą i prawą stronę. Głośnik kontrolować można głosem, smartfonem, albo po prostu korzystając przycisków znajdujących się na górze urządzenia.

Bose Soundbar 700 ma wymiary 5,7 x 10,8 x 98 cm i górną płytę wykonaną z hartowanego szkła. Producent zastosował tu technologię PhaseGuide zapewniającą pokrycie dźwiękiem całego pomieszczenia, a cyfrowy procesor dźwięku Bose, niskoprofilowe przetworniki oraz technologia QuietPort zapewniać mają z kolei szczegółowość i głębię brzmienia. Do sterowania telewizorem lub innym podłączonym sprzętem można wykorzystać uniwersalny pilot dołączony do Bose Soundbar 700. Soundbar 500, o wymiarach 4,4 x 10,2 x 81 cm, to również uniwersalne urządzenie, które używać można zarówno do słuchania muzyki, jak i jako element kina domowego. Oba soundbary wykorzystują technologię ADAPTiQ, która dopasowuje dźwięk do akustyki otoczenia, a także HDMI Audio Return Channel (ARC) – kanał zwrotny audio, który – przy pomocy kabla HDMI – służy do przesyłania dźwięki z telewizora do amplitunera.

Dodać warto, że Home Speaker 500 będzie dostępny w sklepach w cenie 1999 zł, natomiast Soundbar 500 i 700 będą kosztowały odpowiednio 2299 i 3899 . (źródło: Bose)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*