Samsung Galaxy X ze składanym ekranem coraz bliżej

Kategorie: Galaxy, nowości, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , , ,

Samsung Developers Conference tuż-tuż. Koreański producent zmienił już swoje zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych i pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są one wyraźną zapowiedzią urządzenia ze składanym ekranem. Wygląda więc na to, że choć oficjalna premiera łączona jest ze styczniowymi targami CES w Las Vegas, to najprawdopodobniej smartfon jako pierwsi zobaczą programiści podczas konferencji w San Francisco.

Urządzenie określane jako Galaxy X (bądź Galaxy F) otrzymało kodową nazwę Winner. Samsung podobno przywiózł prototyp na tegoroczne Consumer Electronics Show w Las Vegas. Przecieki mówiły o trzech ekranach OLED; dwa składały się w jeden większy panel, natomiast trzeci wyświetlacz został umieszczony za zewnątrz – służy do pokazywania powiadomień oraz interakcji ze smartfonem, gdy ten jest „zamknięty”. Ostatnie informacje wydają się to potwierdzać – składany wyświetlacz OLED ma w sumie przekątną 7,29 cala. Trzeci, zewnętrzny ekran ma z kolei przekątną 4,58 cala.

Koreański producent tworzy także unikalny interfejs Androida dla tego urządzenia. Prace prowadzone są w Stanach Zjednoczonych, a w tym tygodniu spodziewać się można ujawnienia interfejsu podczas SDC w San Francisco (7-8 listopada). Co więcej, mówi się już także o tym, że jeszcze w listopadzie firma ma rozpocząć masową produkcję części i podzespołów do nowego urządzenia. Samsung współpracuje ponadto z inną koreańską firmą, KH Vatec Co Ltd. KH Vatec zajmuje się produkcją i sprzedażą komponentów do urządzeń przenośnych. Trafiają one do smartfonów, tabletów, PC czy notebooków. Koreańczycy produkują między innymi zawiasy. Wspólne rozwiązanie ma umożliwić połączenie i składanie obu części głównego ekranu Winnera. (źródło: Android Community)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*