Podczas niedawnej Samsung Developer Conference, która odbyła się w San Francisco, koreański producent zaprezentował między innymi nową wersję swojej nakładki na Androida. Następca TouchWiza i Samsung Experience nosi nazwę One UI – nowy interfejs ma współpracować także z urządzeniami ze składanym ekranem.

Według Samsunga nowy interfejs pomaga skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Dlatego One UI ma między innymi ułatwiać obsługę dużych ekranów jedną ręką, grupując informacje, ustawienia czy funkcje systemu w dolnej części panelu. Jak widać na pierwszych prezentacjach, zmiany dotyczyć będą także strony wizualnej – pojawią się nowe ikony, czcionki, pasek nawigacji czy ekran blokady. Co ważne, Samsung stworzył program Beta dla użytkowników, który będzie dostępny w Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA oraz w Polsce. Skorzystać z niego można poprzez aplikację Samsung Members – odpowiednia informacja o możliwości pobrania testowego oprogramowania w wersji Beta pojawić się ma w zakładce Ogłoszenia. Finalna wersja One UI będzie udostępniania wraz z aktualizacją do Androida 9.0 Pie.

A jakie smartfony Samsunga otrzymają nowy interfejs? Oficjalnej informacji producenta jeszcze nie ma, ale już podczas SDC 2018 pojawiły się sugestie, że na One UI liczyć będą mogli jedynie właściciele wyłącznie tegorocznych flagowców – Galaxy Note9, Galaxy S9 i S9+. Jednak później, na Twitterze, znane z potwierdzających się zwykle przecieków konto Ice universe – powołując się na wysokiego rangą pracownika Samsunga – potwierdziło, że One UI otrzymają także Galaxy Note8 oraz seria Galaxy S8 (czyli S8 i S8+). Wiadomo już, że Android Pie będzie udostępniany dla Note9 i serii S9 od stycznia 2019 r., natomiast zeszłoroczne flagowce będą na aktualizację musiały poczekać nieco dłużej. (źródło: Phone Arena, Twitter)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*